Alternativní životní styl Soutěže

Zkuste žít ve stylu ZERO WASTE

TIP NA KNIHU
BEZ OBALU

Zero waste znamená nulový odpad. Znamená to žít bez odpadu, udržitelným způsobem, být šetrný k životnímu prostředí, k místu, kde žijeme a chceme žít i nadále. Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik odpadu vyprodukujete? Kolik čeho kupujete, kolik obalů pak vyhodíte? Máte pocit, že toho doma máte prostě moc? Zkuste zero waste – zavádějte do života změny tak, abyste z nich měli radost.

BEZ OBALU – první česká kniha o životním stylu zero waste je pro všechny, kteří by zero waste chtěli vyzkoušet, ale zatím neví, jak na to. Ukáže vám, jak do života postupně zavádět změny, které vám pomůžou omezit produkci odpadu, odmítnout zbytečný přebytek, začít žít udržitelně a uvědoměle, zdravě, kreativně a v klidu. Heslem této knihy je: zavádějte změny do života tak, abyste z nich měli radost.

Barbora Tlustá – autorka knihy

Brněnská autorka Barbora Tlustá se s vámi podělí o zkušenosti, které na své zero waste cestě získala – a je jich bezpočet. Krok za krokem vás provede základy zero waste, zjistíte, proč je lepší omezit odpad než recyklovat a jak toho docílit. Dozvíte se, kam chodit nakupovat, jak to funguje v bezobalových obchodech, jak neplýtvat jídlem a vyrobit skvělé pochoutky ze surovin, o kterých jste si doteď možná mysleli, že už se nedají využít. Poradí, jak doma zredukovat drogerii a kosmetiku, aniž byste přišli o kvalitu, na kterou jste zvyklí, jak udržitelně pořizovat oblečení a jak se bez zbytečného odpadu v klidu starat o malé či větší děti. Čekají na vás také kapitoly o Vánocích, Velikonocích a oslavách a dárcích, které vám ukážou, že se kvůli minimalizaci odpadu nemusíte vzdávat tradic. A mnoho dalšího. Kniha obsahuje originální ilustrace, ilustrované recepty i foto návody a také užitečné tipy a odkazy. Zero waste je běh na delší trať, ale je to cesta, která se vyplatí. Tak až půjdete příště do obchodu, chtějte to BEZ OBALU.
Nakladatelství JOTA, 328 Kč, www.jota.cz

SOUTĚŽ

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA

Můžete soutěžit o 3 knihy BEZ OBALU:

Soutěžní otázka: Kdo je autorem ilustrací ke knize BEZ OBALU?

Odpověď najdete na webu vydavatele knihy: https://www.jota.cz/bez-obalu

Odpověď pošlete do 10. října 2019 na e-mail: soutez@newexpress.cz a do předmětu napište heslo BEZ OBALU
Tři výherce knihy BEZ OBALU budeme informovat e-mailem.

Účastí v soutěži soutěžící souhlasí s tím, aby redakce NEW expressu bezpečně uložila zadanou e-mailovou adresu po dobu trvání soutěže a použila ji pro zaslání oznámení soutěžícímu v případě výhry v soutěži. Po ukončení soutěže redakce NEW expressu e-mailové adresy soutěžících neshromažďuje, neukládá ani neumožňuje přístup k těmto kontaktům třetím osobám a subjektům.