Cover Story

ZKUSIT SE MÁ VŠECHNO

Soutěžící s číslem 1 Petra Neuvirthová získala č. 1 i v pořadí oceněných dívek. Na fotografii s moderátorem Petrem Říbalem v průběhu finálového galavečera.

Petra Neuvirthová – Czech&Slovak Photo Girl 2017

Vítězkou 3. ročníku soutěže Czech&Slovak Photo Girl 2017 se stala Petra Neuvirthová z Ústí nad Labem. Sestra slavného brankáře z NHL je tak již třetí vítězkou této soutěže v pořadí. Kromě dalších zajímavých cen se Petra může těšit na skvělou dovolenou ve městě zábavy a hazardu Las Vegas. Čeká ji tam i pracovní program – bude si natáčet videodeníček, který uvidíte také vy – odkaz na něj zveřejníme na www.newexpress.cz. Novou Czech&Slovak Photo Girl jsme pro vás po skončení finálového galavečera vyzpovídali.

Petro, za redakci NEW expressu vám gratulujeme k úspěchu! Jaká byla vaše cesta k účasti v soutěži Czech&Slovak Photo Girl?
Zmínku o soutěži jsem objevila na facebooku. Soutěž mě zaujala tím, že je trochu jiná než ostatní soutěže krásy. Připadalo mi to jako skvělá příležitost získat nové zkušenosti a zajímavé kontakty. Řekla jsem si – proč to nezkusit? A v neposlední řadě mě zaujala i možnost podívat se do Las Vegas. Ale nečekala jsem, že v rámci soutěže potkám tak skvělou partu lidí. Myslím tím především své spolusoutěžící, tým, který se o nás staral, a také zajímavé osobnosti v porotě.

Petra ve vířivce na soustředění v hotelu Bouda Máma

Účast v soutěži je vaším prvním pokusem o vstup do modelingu?
První pokus to není, se soutěžením i s prací v modelingu už nějakou tu zkušenost mám.

Kdy a jak jste se poprvé objevila před objektivem jako modelka?
Vlastně to byla náhoda. Když jsem chodila na střední školu, moje kamarádka strašně toužila stát se modelkou. Přihlásila jsem se tedy společně s ní na jeden casting, aby tam nešla sama, a k mému velkému překvapení jsem uspěla. To byl můj první krok před objektiv kamery. Moje modelingové začátky jsou totiž spojeny s účinkováním v TV reklamách. Mou první reklamou byla vedlejší role ve reklamním spotu na Kinder Bueno v roce 2007. Později přišly i větší role – třeba ve vánočním spotu „Něco sexy“ internetového shopu ZOOT. Hezkou roli mám i v reklamě pro Auto Kelly, která se bude vysílat na podzim.

S jakými fotografy a režiséry ráda spolupracujete?
Mám ráda, když je focení kreativní a spontánní, ale jsem velmi vděčná, když mi fotograf či režisér poradí. Pohled přes objektiv je specifický, takže když mě zkušený profesionál usměrní, správně namotivuje nebo upozorní na chyby, je to pro mne pozitivní zkušenost. Pokud se takto při práci něco nového naučím, je to skvělá škola. A odrazí se to vždy i na výsledku. Kdybych si měla vybrat, jaký typ focení či natáčení mě nejvíc baví, tak nejraději mám asi fashion témata a práci v exteriéru.

Na soustředění v hotelu Bouda Máma s automobilem Opel Adam, který byl připraven k ročnímu užívání pro vítězku SMS hlasování – Photo Girl Public.

Jakou módu máte ráda?
Nedá se říct, že bych měla vysloveně v oblibě nějaký specifický módní styl. Jako správný Blíženec se oblékám podle momentální situace a nálady. V jedné věci mám ale naprosto jasno – raději nosím tenisky než podpatky.

Váš oblíbený fotograf?
Aktuálně mě zaujal Robert Vano. Je to umělec tělem i duší, zkušený profesionál a kromě toho je to i okou­zlující osobnost. Pokud se s ním setkáte, není prakticky možné si ho neoblíbit.

Jak se vám líbily šaty od návrhářky Marie Zelené, ve kterých jste soutěžila vy i ostatní dívky?
Šaty byly úžasné! Myslím, že jsem měla štěstí na ty nejkrásnější šaty ze všech. A nebyla to jen náhoda spojená s tím, že šaty byly nejdelší ze všech a já jsem byla nejvyšší. Marie Zelená nám všem vybrala takové šaty, aby nám seděly a vypadaly jsme v nich co nejlépe. Výsledek byl perfektní. Nejspíš nejsem jediná soutěžící s pocitem, že její šaty byly nejhezčí.

Jak se udržujete v kondici? Jak relaxujete?
Ráda sportuji, což je odpověď na obě otázky. I když momentálně jsem po úraze a sport jsem musela na nějaký čas omezit. Ale pokud mohu, tak se věnuji tenisu, běhu a bruslení. Oblíbeným relaxem je pro mne i čas strávený s přítelem. Ideálně u moře, na procházkách přírodou, anebo také „gaučink“ doma u dobrého filmu.

Co vám v rámci soutěže Czech&Slovak Photo Girl udělalo největší radost?
Samozřejmě vítězství a navíc také to, že jsem vyhrála také neoficiální titul „Dívka Boudy Máma“ na
předsoutěžním soustředění. A také mi udělalo radost, že všechny soutěžící holky byly super.

Co bylo pro vás v soutěži nejtěžší?
Jednoznačně nutnost chůze v lodičkách s vysokými podpatky. Před časem jsem utrpěla úraz a dlouho jsem si léčila poškozené vazy v kotnících, takže podpatky pro mne byly překážkou, se kterou jsem se musela trochu poprat. Ale nakonec vše dobře dopadlo.

Jak plánujete využít svůj úspěch v soutěži Czech&Slovak Photo Girl?
Je to pro mne velká příležitost ke zviditelnění a možnost získat zajímavé pracovní nabídky v oblasti modelingu a reklamy. Třeba se mi povede zahrát si v nějakém televizním seriálu.

Petra Neuvirthová před zraky poroty

Jak podle vás vypadá práce snů?
Podle mne je nejlepší, když práce není jenom způsob obživy, ale je to současně i váš koníček. Takže práce snů pro mne znamená, že člověk dělá to, co ho baví a naplňuje.

Máte nějakou konkrétní vysněnou práci?
Mám velmi ráda děti a velmi si s nimi rozumím. Děti jsou nejupřímnější stvoření na světě. V minulosti jsem trénovala děti tenis a to byla úžasná zkušenost. Chtěla bych v budoucnu využít poznatky ze studia tělovýchovy a sportu a ráda bych založila a vedla sportovní školku.

Jaké plány máte na nejbližší období?
Snažím se moc neplánovat, mám ráda spontánnost. Ale když tak nad tím přemýšlím, tak se těším na
Vánoce. A v nejbližším období mě čeká také zájezd do Las Vegas, který jsem vyhrála v soutěži.

Na co se v Las Vegas nejvíce těšíte?
Úplně přesně nevím, co mě tam čeká. Ačkoliv do USA létám pravidelně každý rok, protože tam žije můj bratr, v Las Vegas jsem ještě nebyla, takže to pro mne bude velký zážitek. Nejvíc se asi těším na setkání s Davidem Copperfieldem.

Co byste poradila dívkám, které zvažují přihlášení do soutěže Czech&Slovak Photo Girl?
Ať se nebojí a zkusí to! Zkusit se má všechno. Já jsem do toho šla spontánně a naplno. Určitě toho nelituji. Postupem času, jak soutěž pokračovala, jsem začala být hodně nervózní, ale pak nervozita opadla a to, co zůstalo, jsou zážitky a skvělá zkušenost.

Redakčně zpracovala: Milena Hurajová,
Foto: Vratislav Noha, Roman Souček

 

V zajetí reportérů
Na soustředění v hotelu Bouda Máma s automobilem Opel Adam, který byl připraven k ročnímu užívání pro vítězku SMS hlasování – Photo Girl Public.
Petra ve vířivce na soustředění v hotelu Bouda Máma
Soutěžící s číslem 1 Petra Neuvirthová získala č. 1 i v pořadí oceněných dívek. Na fotografii s moderátorem Petrem Říbalem v průběhu finálového galavečera.
navigate_before
navigate_next