Wellness/Fitness

Zenergy – dokonalá masáž s dotekem země úsměvů

Blahodárné účinky masáží v salonu Zenergy testovala redaktorka NEW expressu Jitka Václavíková.

Ke konci roku může nastat období úbytku energie a poklesu dobré nálady. Já jsem proti těmto pocitům vyrazila bojovat do salonu Zenergy v centru Brna na Křenové 8 a dopřála si zde pravou thajskou masáž. Musím  říct, že téměř vše zde splnilo moje očekávání. Začalo to úsměvem, přesně tak, jak je to v Thajsku běžné. Ne náhodou je Thajsko nazýváno zemí úsměvů. Směla jsem nahlédnout do tří krásných masérských místností s úžasnou relaxační atmosférou. Obdivovala jsem stylové asijské dekorace, vše krásně doplňovala uklidňující thajská meditační hudba. Vše mi zde nápadně připomínalo pocity na dovolené v Thajsku, na kterou dodnes vzpomínám s úsměvem.

A pak už jsem byla v sedmém nebi 🙂 S paní masérkou jsem se domluvila, že vyzkouším tradiční thajskou masáž, která se provádí v pohodlném bavlněném oblečení, jenž pro vás dopředu přichystají. Při této masáži mě čekalo protahování celého těla občas velmi překvapivým způsobem. Chvílemi jsem měla obavy, jestli vůbec odejdu po svých, pak jsem se ale pokynům masérky zcela poddala a připadala jsem si spíš jako na příjemné meditaci. Následné uvolnění a odlehčený pocit mě přesvědčil, že masérka, která při stlačování konkrétních bodů na těle používala váhu celého svého těla, moc dobře ví, co dělá. Ne náhodou je tradiční thajská masáž využívána jako léčebná metoda již 2500 let.

Moje tělo bylo rozehřáté a já jsem se rozhodla pokračovat v relaxaci. Zvolila jsem ještě thajskou olejovou masáž. Veškeré moje obavy o můj pohybový aparát se nadobro rozplynuly a já vrněla jako kotě, které někdo šimrá pod bradou. Aromatický olej společně s jemnýma rukama masérky mně na chvíli zavedly do relaxačního nebe. Tato masáž horkým olejem se věnuje celému tělu kromě intimních partií a pomáhá unaveným svalům, bolavým zádům, působí blahodárně na psychiku a podporuje imunitu.

Jako třešničku na dortu jsem ochutnala lahodný domácí zelený čaj, jehož chuť a vůně mně společně s úžasnou harmonií provázela ještě po cestě ze salonu. Masáž v salonu Zenergy mě přesvědčila, že občas stojí za to najít si pár hodin výhradně pro sebe, opravdu vypnout, zavřít oči a nechat do sebe vstoupit nekonečnou energii.

https://www.zenergy.cz/cs/