Mix

VZHŮRU ZA REKORDY!

V pondělí 2. října to bude již jednadvacet let, kdy Patrik Holomek v dresu brněnské Zbrojovky nastřelil v utkání proti Slavii Praha břevno a v utkání, které vešlo do historie prozatím rekordní návštěvou 44 120 diváků, neskóroval. Letos se ale se svým bratrem Pavlem a dalšími borci do břevna a tyčky fotbalové branky trefoval z malého vápna záměrně. Bylo to v pátek 1. září na hřišti FK SK Bosonohy, kde se na závěr jeho fotbalového kempu konal za podpory statutárního města Brna již třetí ročník akce VZHŮRU ZA REKORDY!

Úsměvné rekordy se vytvářely například ve střelbě a hodu do fotbalové tyčky a fotbalového břevna, a to v čase jedné minuty. A protože znalci vědí, že v onom památném utkání proti pražské Slavii vstřelil branku po přiťuknutí Patrika a nahrávce Pavla Holomka současný trenér Zbrojovky Brno Richard Dostálek, nemohl při takové akci chybět ani tento bývalý internacionál. Zatímco Patrik Holomek soupeřil ve dvojici se svým bratrem Pavlem, Richard Dostálek se poměřil se svým synem Richardem.

I další dvojice byly neméně zajímavé. Petr Švancara si vytvářel rekordy ve dvojičce s hercem a režisérem Městského divadla Brno Stanem Slovákem a bývalý hráč Bosonoh a nynější hráč Bystrce Jan Ovčačík soutěžil ve dvojici s další zbrojováckou legendou Liborem Doškem.

Rekordy si však v neobvyklých disciplínách vytvářely především děti. A věřte nevěřte, mnohdy byly lepší než dospělí. Za všechny jmenuji Patrika Smejkala a jeho mladšího bráchu Matěje, který se během minuty trefil do břevna celkem sedmkrát. Zkusíte to taky?

Vladimír Koudelka
Foto Igor Zehl