Divadlo

VZÁCNÍ HOSTÉ BALETU NDB

Přelom ledna a února 2019 slibuje velmi zajímavou taneční podívanou. Balet Národního divadla pozval vzácné hosty z domácí i zahraniční scény. Prvním z nich je temperamentní slovenský folklórní soubor Lúčnica, který přijede s večerem věnovaným památce Prof. Štefana Nosála – 26. ledna 2019 v Janáčkově divadle.

Na něj naváže Maďarský národní balet Budapešť, který měl velký úspěch na mezinárodním tanečním festivalu DANCE BRNO 100, a tentokrát Brnu představí složený večer choreografií světových jmen s názvem Limitless29. ledna 2019 v Janáčkově divadle.

Po dvou letech v Brně vystoupí Balet Divadla J. K. Tyla v Plzni s titulem Manon na hudbu Alexandra Glazunova. Jde o dílo světové klasiky, které bylo premiérově uvedeno v minulé sezoně v neoklasické choreografii Filipa Veverky – uvidíte 3. února 2019 v Mahenově divadle.

Zástup hostů uzavře Balet NdB naprostou novinkou a to galakoncertem Charity Awards Gala. Divákům se představí vítězové mezinárodní baletní soutěže pro mladé talenty European Ballet Grand Prix konané ve Vídni, evropské baletní hvězdy a domácí sólisté Baletu NdB –  gala 9. února 2019 v Mahenově divadle.