Tipy pro volný čas

Výlet na koňském hřbetu: Ranch pod lesem

Znáte achaltekinské koně nebo irské coby? Já jsem je viděla poprvé v životě, ale zamilovala jsem si je na první pohled. Krásné počasí nás vytáhlo na Ranch pod lesem na okraji Brna, kde jsem společně s dětmi strávila nádherný den u koní. Majitelka těchto krasavců Wiky nám ukázala, jak se o koně starat, jak je čistit a čím je nakrmit. Děti si vše mohly vyzkoušet a tím se také s těmito nádhernými tvory seznámit. Potom jsme vyrazili na projížďku krásnými lesy okolí Panské líchy a Soběšic.

Věděli jste, že jízda na koni není jenom způsob, jak strávit aktivně volný čas, ale že je také zdraví prospěšná? Zlepšuje totiž držení těla, při jízdě používáte svaly, o kterých jste možná ani nevěděli, že máte, a také zlepšuje svalovou koordinaci. Jízda na těchto krásných tvorech také posiluje duševní rovnováhu a zklidňuje mysl. Kůň je dnes nedílnou součástí některých léčebných programů, známých jako hiporehabilitace. Při pravidelné jízdě na koni můžete dokonce zhubnout.

Profíci z Ranče pod lesem nabízejí mimo projížďky na spolehlivých koních pro děti i dospělé také výcvik koní, jejich ustájení a také jednu velkou specialitu – pomoc s „problémovými“ koňmi. Můžete si zde také koně pronajmout nebo strávit čas tematickým focením.

https://ranchpodlesem.weebly.com