Tipy pro volný čas

VIDA! láká na volný vstup pro maminky a babičky

Zábavní vědecký park VIDA! letos poprvé oslaví Den matek, ato v neděli 13. května volným vstupem pro všechny maminky ababičky. Užít si tu můžou nejen 170 hravých exponátů, ale ispeciální voňavý avýtvarný program. Jen 80 Kč na osobu pak zaplatí všichni účastníci Brněnské muzejní noci, kteří v sobotu 19. května dorazí do VIDA! ozvláštněné speciálním večerním programem. Více na www.vida.cz

„Den otců slavíme každý rok už od našeho otevření, tato akce mívá veliký úspěch. Rozhodli jsme se proto potěšit imaminky ababičky anabídnout volný vstup na jejich svátek ijim,“ řekl Sven Dražan, manažer programu VIDA! Na co se můžou v neděli 13. května v brněnském science centru těšit? „Připravujeme výrobu přírodní kosmetiky ivoňavé šumivé bomby do koupele, maminky si také můžou vyzkoušet kreslení pravou mozkovou hemisférou agrafickou techniku linoryt,“ láká na akci Šárka Látalová, která má na starosti rodinné akce ve VIDA!

V sobotu 19. května se koná už čtrnáctý ročník úspěšné Brněnské muzejní noci. VIDA! se k akci připojuje už počtvrté. Stejně jako v předchozích letech nabízí program zdarma – stanoviště s pokusy v okolí budovy a představení se zábavnými experimenty na venkovním pódiu a vstup do expozice za zvýhodněnou cenu 80 Kč na osobu. V ceně této vstupenky je i možnost navštívit novou výstavu matematických hádanek a geometrických hlavolamů GeomeTRY a zhlédnout napínavý 3D film Predátoři. Vstupenky je možné zakoupit až na místě nebo od poloviny dubna v předprodeji na pokladně VIDA! či na www.vida.cz/eshop.

VIDA! je ideálním místem, kde můžete s rodinou zahájit svou muzejně noční procházku za kulturou a poznáním. „Náš program totiž začíná už v 16 hodin,“ řekla Látalová. Na co se můžou účastníci těšit? „Chystáme pokusy, které přiblíží, jak plyne voda ičas, seznámíte se srůznými způsoby měření času, vyrobíte si přesýpací hodiny ana vlastní kůži zažijete relativitu času,“ odpověděla Látalová. Každou hodinu se také před budovou VIDA! odehraje představení se zábavnými pokusy Časostroj. Show diváky přenese do období první republiky, kdy se začalo měnit vnímání času, rozšířily se náramkové hodinky a lidé si konečně užívali volný čas. V okolí budovy VIDA! končí muzejní noc ve 22 hodin, vnitřní expozice bude možné navštívit až do 23 hodin.