Sport/Turistika Aktuality Tipy pro volný čas

V areálu Komec si užijí malí i velcí

Lákají Vás moderní sporty?
V areálu Komec si užijí malí i velcí

Sportovní areál Komec se nachází v blízkosti oblíbené svratecké cyklotrasy v brněnském Komárově. Dominantní jsou vnitřní a venkovní lezecké stěny, kde si na své přijdou jak začátečníci, tak pokročilí lezci na 150 cestách různé obtížnosti. K dispozici je také oficiální cesta na rychlost, na které můžete vidět trénovat i českou reprezentaci. Stěna je vhodná i pro děti a jejich jistící rodiče, ale také pro nadšené samostatné lezce, kteří mohou využít čtyři samojistící zařízení. Vyzkoušet můžete i boulderovou stěnu, která je nízká a nepotřebujete na ní jištění. Pro děti zde pravidelně pořádají lezecké kroužky a lezecké příměstské tábory.

Součástí venkovního areálu jsou tři tenisová a dvě multifunkční hřiště, na kterých je možné hrát míčové hry od fotbalu, přes basketbal až po nohejbal. Samozřejmostí je půjčovna veškerého vybavení, ale také šatny, uzamykatelné skříňky a sociální zázemí. Oblíbenou atrakcí je také betonový skatepark, jediný osvětlený v Brně, který je pro návštěvníky zcela zdarma. Novinkou areálu Komec je venkovní aréna ArrowGame, tedy moderní lukostřelba, ve které proti sobě stojí dva týmy, jejichž hráči na sebe střílí šípy. Ty jsou zakončeny pěnovým hrotem – hra je tedy zcela bezpečná.

Součástí budovy je i vyhlídková věž z původního komínu staré zástavby, který je oblíbeným cílem turistů. Areál Komec je oficiálním turistickým místem. Nejen pro sportovce je zde otevřeno bistro, kde je možné zakoupit drobné občerstvení, kávu i něco sladkého k zakousnutí. Posedět lze uvnitř budovy i v soukromí salonku na venkovní kryté zahrádce.

http://komec.cz/