Tipy pro volný čas

Útěk z vězení – Exit games jako nový fenomén

Fenomén únikových her vnímám již delší dobu, ale popravdě jsem nikdy nenašla odvahu to vyzkoušet na vlastní kůži. Díky dárku od svých přátel jsem se nakonec přece jen odhodlala a vyzkoušela napínavou únikovku Útěk z vězení.

Před samotným začátkem jsme nasáli atmosféru zatuchlé kobky, která byla od obsluhy doplněna informací o průběhu hry. Od tohoto okamžiku jsem se ocitla v obavách, že nemáme šanci jen tak uniknout. Daleko horší pocit nastal ve chvíli, kdy za námi byly zamknuty dveře vězení. Ocitli jsme se v uzavřené starobylé místnosti plné tajemných zákoutí a jediné, co v daný okamžik plynulo, byl čas.

Vinni či nevinni? Vyměřený trest byl pro všechny stejný a dopadal na nás podobný pocit marnosti a beznaděje jako na opravdově odsouzené. Nezbylo nám nic jiného, než se začít soustředit na všudypřítomné indicie a vzít rozum do hrsti. Naříkání a sezení by nám za těchto okolností vůbec nepomohlo. Myšlenka na svobodu donutila všechny spoluvězně komunikovat a zamyslet se nad vytouženým útěkem. Společně jsme obrátili místnost vzhůru nohama a po několika neúspěšných pokusech se nám nakonec podařilo dveře otevřít a z vězení uniknout.

Je to skoro k nevíře, ale dostat se za mříže, může někdy znamenat i super zábavu. Tahle úniková hra nadchla účastníky svou ponurnou a temnou atmosférou, perfektním smyslem pro detail a velmi hezky připravenými úkoly, včetně zajímavého překvapení, které nám pobyt ve vězení přiblížilo k realitě. Hra skutečně zaměstná hlavu a hlavně vás donutí se svými dočasnými spoluvězni spoluprácovat. Exit game Útěk z vězení je vhodná i pro rodiny s dětmi od 10 let. A za jak dlouhou dobu dokážete uniknout vy?

Jitka Václavíková

www.uteky.cz