Sport

Traťový rekord padl Gerstl překonal vlastní nejrychlejší čas

Jedna minuta 36 vteřin 065 tisícin. Taková je hodnota nového oficiálního traťového rekordu Masarykova okruhu. Zajel ho Ingo Gerstl s monopostem F1 Toro Rosso STR1. Rakouský pilot překonal sám sebe – byl totiž držitelem i předchozího nejrychlejšího času starého dva roky.

Nejrychlejší čas zajetý v ostrém závodě na Masarykově okruhu se díky tomu posunul o více než tři vteřiny z původní hodnoty 1:39,093 na kolo. Pilot ze stáje Top Speed měl za sebou celkově úspěšný víkend. „Bylo to perfektní. V první řadě vyšlo počasí a navzdory předpovědi vůbec nepršelo. Cítil jsem, že by toto mohl být ten správný čas pro nový traťový rekord a jsem rád, že se mi to skutečně podařilo,“ zhodnotil Gerstl brněnskou zastávku šampionátu BOSS GP.

O posunutí oficiálního času se rakouský jezdec pokoušel už v závodech, které se jely první den. „Standardně je první podnik snazší, protože je kratší a tím pádem jedu s lehčím vozem, protože nemusím mít tolik paliva. Nicméně v sobotu byla trať více kluzká, než je běžné. V podobných případech rozhodují detaily. Důležité například je, jaký závod se jede před vámi a jaké pneumatiky mají vozy obuté. V prvním závodě nebyly podmínky stoprocentní, proto jsem nechtěl zbytečně riskovat a jet na hraně. Naopak, dnes jsem se od úvodního kola cítil sebejistě,“ prozrazoval detaily rekordu pilot monopostu F1 Toro Rosso.

Gerstl zároveň dodal, že může být ještě rychlejší: „Půjde to, ale vždy záleží na mnoha okolnostech, jako je teplota vzduchu, počasí a stav trati,“ uzavírá staronový rekordman Masarykova okruhu.

Text a foto: Petr Podroužek