Tipy pro volný čas

Titanic připlul do Brna

Velkolepá výstava vám umožní vstoupit na palubu legendární lodi

Až do 31. března 2019 můžete v prostorách Pavilonu C Výstaviště Brno navštívit světovou výstavu Titanic, která představuje reálné prostory legendárního plavidla, které v roce 1912 kleslo na dno Atlantiku. Na výstavě uvidíte několik stovek originálních exponátů, které byly vytaženy ze dna oceánu, projdete se skutečnými kajutami, salonky i částí strojovny lodi Titanic. Zajímavý bude také dotek ledovce či možnost vyfotografovat se na přídi lodi.

Díky své autentičnosti a reálnému provedení je výstava jednou z nejúspěšnějších výstav světa. Fenomén Titanic vypráví příběh doby počátku dvacátého století, příběh technického rozmachu, příběh luxusu a rozvoje lidstva. V rámci rozsáhle expozice, která zabírá více než 2500 m2, projdou návštěvníci částmi skutečného Titaniku. Při vstupu na výstavu každý dostane boarding pass – palubní lístek reálného cestujícího z Titaniku. Návštěvník tak prožije celou výstavu jako konkrétní cestující a seznámí se s jeho osudem. Ve třinácti galeriích doplněných o kinosál, na návštěvníky čekají kajuty několika tříd, navštíví luxusní kavárnu první třídy, strojovnu s vodotěsnými dveřmi, dotknou se reálného ledovce, prohlédnou si vrak legendárního parníku na dně oceánu, zažijí 3D virtuální realitu a vzdají hold obětem zkázy Titaniku. Všechny prostory výstavy jsou opatřeny speciálním zvukovým doprovodem, který dokonale navozuje atmosféru v jednotlivých částech lodi od elegantního valčíku v 1. třídě, až po hluk strojoven v kotelně.

Pro malé návštěvníky je na výstavě připravena dobrodružná dětská stezka „Cesta za pokladem oceánu“ plná hádanek, úkolů a zajímavých překvapení. A na konci této expedice samozřejmě získají poklad.

Více informací o výstavě najdete na www.titancvystava.cz