Alternativní životní styl Lifestyle

Skleslost a zoufalství – takhle chceme žít?

Seriál: Bachovy květové esence – část 8.

Představím vám esence, které nás mohou doslova postavit na nohy. Patří do skupiny Proti skleslosti a zoufalství. A je jich rovnou osm. Začneme esencí Elm (jilm), která pracuje s emocemi týkajícími se zodpovědnosti. Charakterem esence jsou slabé okamžiky v životě silného člověka. Cítí se najednou přetížený, zavalený úkoly, vyčerpaný, má pocit, že úkoly nelze zvládnout. Všeho je najednou moc. Není divu, že tato esence patří velmi schopným lidem, kteří jsou přetíženi, např. manažerům úspěšných firem.

Druhou esencí je Crab Apple (plané jablko), spojená s pořádkem, čistotou a dokonalostí. Pomáhá v mnoha případech, kdy má člověk pocit vnitřní i vnější špinavosti, poskvrnění a ošklivosti. Je to esence pro puntičkáře. Pro lidi, co se cítí méněcenní, mají hluboké komplexy. Mohou mít strach z bakterií, mít špatný poměr k tělesným projevům, třeba líbání či milování, ke kojení. Cítí se oškliví, hříšní. Lpí na detailech a uniká jim podstata věci. Věřte, že to je velmi často užívaná esence.

Často užívaná bývá i esence Larch (modřín). Modřínoví lidé jsou přesvědčeni o své neschopnosti. Očekávají neúspěchy. Pocit, že nic nezvládnou, vede k tomu, že se do ničeho ani nepouštějí. Jen komplexy a mindráky. Podejte ji dětem, které se cítí ve škole neschopné, podejte ji partnerovi, který má potíže s potencí. Stále se totiž bavíme o sebevědomí. A tady pomáhá vždycky Larch.

Čtvrtou esencí je Oak (dub letní). Esence silných a houževnatých bojovníků, ale momentálně u konce svých sil. Berou na sebe břemena ostatních, nikdy si nestěžují, jsou svědomití a spolehliví. Esence jim pomůže nabrat síly, zbavit se pocitu nenahraditelnosti a vidět své možnosti a hranice.

Esence Pine (borovice). Lidé této esence se stále omlouvají, mají pocity viny, cítí se zodpovědní za chyby druhých. Každý, kdo si stále něco vyčítá, by měl tuto esenci užívat.

Další esencí této skupiny je Star of Bethlehem (snědek). Vyrovnává se s traumatem, ať už fyzickým, nebo psychickým. A je jedno, zda se jedná o přítomnost či minulost, podepíše se na nás stejně a natrvalo. Tato esence se stane tišitelem duše a bolesti. Je pevnou součástí Krizové esence Rescue Remedy.

Teď se podívejme na Sweet Chestnut (kaštan jedlý). Charakter této esence znamená hluboké zoufalství. Člověk si sáhnul na dno a vzdal se naděje. Má pocit, že již více neunese, cítí se v totální izolaci a ten prožitek je extrémní. Nestěžuje si, ale ví, že musí přijít něco nového, zlom. Esence mu pomůže otevřít dveře k novému životu.

A máme tu poslední z řady – Willow (žlutá vrba). Sebelítost, negativita, požadavky bez dávání, pocit oběti osudu, hněv a zatrpklost. Silné emoce, sebedestrukční vzorce, které nikomu nepřinesou nic dobrého. Tady pomůže právě vrba. Skvělá esence pro děti, které procházejí obdobím vzdoru. Pro všechny, kdo svou špatnou náladou kazí život lidem kolem sebe.

Pavla Kukalová

www.bachovy-esence.com

www.bachovy-esence-pro-zvirata.cz

 

 

 

 

 

 

 

(příště: Proti přecitlivělosti)