Tipy pro volný čas

Shapescapes stavebnice pro malé architekty

Úkolem každé hračky je hlavně to, aby si sní děti pohrály aužily si ji. Ale co když si děti během hraní navíc vylepší jemnou motoriku, naučí se barvy nebo procvičí fantazii aprostorové vnímání? Takové hračky jsou nejen hezké, ale také užitečné. Pro ty, co od hraček čekají víc, je hezkou volbou kreativní stavebnice Shapescapes, sníž děti tvoří sochy zjednoduchých organických tvarů. Vytvořil ji známý americký sochař Peter Mayor. Kdostání je vbubenečském hračkářství Kidtown.cz.

Děti ve stavebnici najdou 90 plastových tvarů různých barev a velikostí, které snadno spojí dohromady. Mohou s ní například vytvořit z obýváku záliv a zakotvit v něm krásnou pirátskou loď nebo si postavit vlastní stádo koní, auta, či lidské postavičky.

Bez šroubků abaterek

Stavebnice obsahuje části různých tvarů i barev, které jsou vyrobeny z plastu. Děti se tak naučí dobře rozeznat barvy a získají také cit pro to, jak lze hezky barvy kombinovat. Propojováním jednotlivých tvarů do finální sošky si děti perfektně procvičí jemnou motoriku. Stavebnice rozvíjí i prostorové vnímání. A pozadu nezůstane ani fantazie, protože ta je pro vymyšlení a vytvoření díla základem. Stavebnice neobsahuje žádné knoflíky, šroubky ani baterie, ke hře jsou potřeba jen ruce a bohatá dětská fantazie.

Z každé hračky 2 % na charitu

Kidtown.cz. se zaměřuje především na nabídku rozvojových hraček, které děti posouvají v jejich vývoji. Navíc pomáhá dětem, co to nejvíce potřebují. Založili proto Nadační fond Kidtown, který podporuje děti s hendikepem a centra, která se o tyto děti starají. Pomáhá penězi od dárců, ale také každá koupě hračky přispívá na dobrou věc. Hračkářství Kidtown.cz totiž posílá z každé prodané hračky 2 % z ceny

do Nadačního fondu Kidtown:

www.kidtown-nadacni-fond.cz.

www.kidtown.cz