Zprávy

Santa Claus Cup letos jubiluje

Na již 20. ročníku se letos v Brně sejdou skupiny synchronizovaného bruslení nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Tento tradiční závod, který se uskuteční v brněnské DRFG Aréně 15. prosince 2018, se poprvé konal v prosinci roku 1997 jako historicky první závod tohoto druhu v České republice. Jeho organizátorem je, stejně jako v letech minulých, Skating Club Brno, historicky první krasobruslařský klub specializující se na tuto disciplínu u nás.

Spojením krásy, elegance a přesnosti pohybů při náročné a pravidly přesně dané prostorové choreografii, kterou na ledové ploše předvádí 12 – 16 krasobruslařů v jeden okamžik, za využití všech, i těch nejnáročnějších krasobruslařských elementů – to je synchronizované bruslení. Soutěžní týmy musí ovládat prvky jak sólového, tak párového krasobruslení, které využívají při originálních a náročných prostorových formacích, vše v souladu s hudebním doprovodem.

Letošního ročníku, který je pro české seniorské a juniorské týmy reprezentační prověrkou, se zúčastní 22 týmů z České republiky a 3 týmy z Maďarska. Slavnostní zahájení proběhne ve 14 hodin za přítomnosti starosty městské části Brno–střed. Shlédnout však lze i dopolední oficiální tréninky. Závod je organizován za finanční podpory Magistrátu města Brna.

Již tradičně je závod pořádán jako benefiční sportovní akce pro brněnské ParaCENTRUM Fenix, na jehož činnost bude věnován výtěžek z dobrovolného vstupného. V letošním roce i s podporou Nadačního fondu Emil. K příjemně strávené předvánoční sobotě vás zvou domácí žákovské týmy synchronizovaného bruslení Bublinky a Ice Dreams. Přijďte s námi podpořit dobrou věc a rozšířit řady příznivců této krásné krasobruslařské disciplíny.

RNDr. Irena Holoubková,

předsedkyně SC Brno, z.s.