Zprávy

Radek Štěpánek má hvězdu slávy ve Velké Bíteši

Radek Štěpánek se do Velké Bíteše na pomezí Vysočiny a jižní Moravy vydal s rodinným doprovodem.

Fotbalista Petr Švancara, basketbalový reprezentant a trenér Áda Pospíšil nebo slavný hokejista Richard Farda – trojice brněnských legend byla mimo jiné hosty slavnostního ceremoniálu, při kterém další slavný český sportovec – tenista Radek Štěpánek dostal svoji hvězdu slávy, která je uložena v chodníku ve Velké Bíteši, kde tato atrakce vznikla už před dvěma desetiletími.

Za lví srdce na královském servisu. Tak zní motto v hvězdě, kterou osobně pokřtil před uložením do chodníku hvězd legendární Radek Štěpánek. Tenista si 24. hvězdokladení ve Velké Bíteši vyloženě užíval. Na „ceremoniál“ přijel s početným rodinným doprovodem včetně rodičů a syna.

Štěpánek se prostřednictvím přes padesát kilogramů těžkého monumentu s mosaznou hvězdou uprostřed tmavého leštěného kamene ocitl v takové společnosti, jako je například rychlobruslařka Martina Sáblíková, olympionička skifařka Mirka Knapková, judista Lukáš Krpálek, běžkyně na lyžích Kateřina Neumanová, hokejista Ivan Hlinka nebo také Waldemar Matuška, Lucie Bílá či Karel Gott. Kmotry Štěpánkovy hvězdy se stali a pomohli mu ji pokřtít například Michal David, Jakub Smolík a řada dalších celebrit včetně legend z Brna.

Bítešský chodník hvězd založil před dvaceti lety tamní podnikatel a hoteliér Jiří Rauš a až na výjimky, jako například Ivan Hlinka, se všichni slavní ze světa sportu a šoubyznysu kladení a křtu hvězd, které jsou velmi podobné svým hollywoodským předlohám, osobně zúčastnili.

„Opravdu mi to udělalo velkou radost. Být v tak dobré společnosti je čest,“ nechal se slyšet tenista, který se už těší na návrat na kurty. „Jsem po úrazu zad už v devátém měsíci rekonvalescence, takže to už je pomalu nejvyšší čas, abych se vrátil. Plánuji to v lednu. Zdá se mi, že moje skořápka je už v pořádku. A to jak tělesná, tak duševní,“ sršel humorem Radek.

Přímo na pódiu před zaplněným náměstím si taky domlouval přátelská utkání s dalšími milovníky kurtů – kamarádem Michalem Davidem, jehož písničky si zpíval s ním, či s Jakubem Smolíkem. Místnímu tenisovému klubu dokonce slíbil, že až půjde do tenisového důchodu, rád si s nimi přijede zahrát.

Text a foto Marek Lukáš

Radek Štěpánek se do Velké Bíteše na pomezí Vysočiny a jižní Moravy vydal s rodinným dopro-vodem.
Radek Štěpánek se do Velké Bíteše na pomezí Vysočiny a jižní Moravy vydal s rodinným doprovodem.
Radek Štěpánek se do Velké Bíteše na pomezí Vysočiny a jižní Moravy vydal s rodinným doprovodem.
Radek Štěpánek si domů odveze malou repliku hvězdy. Těžký originál bude ukotven v bítešském chodníku, mimo jiné zabezpečeném i proti zlodějům, kteří se už jednu z hvězd pokusili ukrást.
Tenistu při ceremoniálu na pódium doprovodil například Áda Pospíšil, Petr Švancara (zprava) nebo Richard Farda (třetí zleva)
navigate_before
navigate_next