Něco pro ženy Tipy pro volný čas

PRAVÁ JÁ – Přírodní kosmetika a harmonie Zdenky Kovářové

Zdenka Kovářová (42) vystudovala magisterské studium aplikované etiky na Univerzitě Karlově. V Anglii, kde několik let pracovala, na Univerzitě v Derby vystudovala management byznysu. Má 3 malé děti (Viléma (6), Viktora (3) a Valerii (1)) a založila rodinnou firmu pod značkou PRAVÁJÁ (www.pravaja.cz), která vyvíjí přírodní kosmetiku pro ženy.

První co mě napadá… tři malé děti, firma, blíží se Vánoce. Jak zvládáte kočírovat firmu?

Vyvíjíme produkty, které mají duši, a to se prolíná celým procesem, neslibujeme balíčky do druhého dne 22. prosince, apod. Každý balíček připravujeme s velkou péčí a odmítáme vytvářet tlak i na náš vlastní tým. Samozřejmě objemy už teď rostou, to je v pořádku, ovšem nepřistupujeme k tomu stylem: musíme z toho dostat maximum.

A jako matka?

Neustále hledám harmonii, asi každá máma umí vařit a současně si hrát s dětmi a při koupání rovnou umýt koupelnu. Na Vánoce se ale těšíme. Dali jsme stopku vánočnímu shonu, jezdíme do českých hor na Boží Dar s celou rodinou, babičkou i dědou, každý dělá něco, žádný stres. Děti si nikdy nepamatují, co dostaly za dárky, ale pamatují si, co prožily. Nešetříme na dárky, ale na společně strávený čas na horách.

Jakou péči o přirozenou krásu byste našim ženám doporučila?

Já si nedovedu představit své dny bez naší 100% přírodní kosmetiky, těším se na každou péči. Je to rituál, který mě nabíjí a současně mi pomáhá udržovat pleť zářivou a zdravou. Kvalitní kosmetika by toto měla umět, je to kombinace péče o duši a tělo. Základ je čištění, kůže se obnovuje, když jí pomůžete zbavit se starých buněk a následně jí dodáte kvalitní výživu, tak uvidíte ohromnou změnu. Nejenže se zmírní vrásky, ale kůže celkově ožije. Důležitá je samozřejmě i strava, kůže je zrcadlem všeho, ukáže stres, špatnou stravu i špatnou péči. Naším cílem je pomáhat s péčí o přirozenou krásu a energii.

www.pravaja.cz