Něco pro ženy Lifestyle

Poznáte, která barva vám opravdu sluší?

K ženám patří móda a chuť se krásně oblékat. Paní Jitka Strnadová ve svojí Visage Academy pomáhá ženám najít ty správné barvy, které jim sluší a dokážou podtrhnout jejich krásu. Stačí jí k tomu zrcadlo a téměř nekonečná škála speciálních barevných šátků…

Čím se barevná typologie zabývá?

Barevná typologie slouží k určení přesného barevného typu, tedy jednoho ze dvanácti kategorií. Tato typologie je velmi přesná a spolehlivá. Speciální šátkovou metodou dokáži pro ženu vybrat skupinu barev, odstínů, které nejlépe ladí s její vrozenou barevností. Umím ženu správně zařadit a navést ji, aby pochopila, které barvy jí nejvíc sluší a proč. Naučí se rovněž, jaká míra kontrastu je pro ni nejvhodnější, jaký charakter a velikost vzorů na oděvu, doplňků, šperků  i jaká barva vlasů a make-upu je pro ni nejvhodnější.

Máte nějakou všeobecnou radu pro výběr šatníku?

Dokonalý šatník stojí na třech pilířích: Barvy, které správně zdůrazní obličej, střihy, které správně zvýrazní postavu, a čistý oděvní styl, který vyjadřuje osobní vkus a životní styl.

Sluší starším ženám dívčí barvy?

Starší ženy jsou každá jiná. Jsou typy, kterým vyloženě sedí ostré a nápadné barvy, vypadají v nich mladší. Naopak jiný, třeba tlumený typ zase vypadá skvěle v „dívčí“ pudrově růžové. Jde tu ale i o cit a osobní vkus a i tady může typologie hodně pomoci.

Proč je u nás stále v oblibě černá barva?

Černá sluší jen malému procentu žen. Většině žen (i mužů) tedy vyloženě škodí. Je pravda, že černá zeštíhluje a dobře se s ní modeluje postava, ale na obličej má destruktivní vliv. Ženy mají u černé jakýsi pocit jistoty, myslí si, že černou nic nezkazí, ale opak může být pravdou.

Jak poznáte, které barvy ženám sluší?

Šátky, které používám od speciální firmy z Anglie, jsou nabarveny tak, aby se „spojily“ s obličejem, ke kterému „patří“. Efekt je nepřehlédnutelný. Pleť je jakoby nasvícena zespodu, případné nečistoty nejsou tak patrné, hluboká místa v obličeji se vyrovnávají, vrásky opticky mizí, oči mají jasnější barvu, celkový vzhled je mladší a zdravější. Nevhodné barvy dělají pravý opak.

Jak probíhá návštěva u vás v salonu?

Konzultace trvá asi dvě hodiny. Začneme jakýmsi „zaškolením“ v teorii barev a pak následuje postupné přikládání testovacích límců a šátků k odlíčenému obličeji. Sama žena je ke konci konzultace schopná rozpoznat i ty nejjemnější rozdíly v působení barev na její obličej. Odchází se spoustou rad a speciálním vzorníkem, který jí bude oporou při nákupech.

Jitka Strnadová, Visage Academy Brno