Tipy pro volný čas

Poslední premiérou sezony v Mahenově divadle bylo temné drama Něco za něco

Činohra NdB se ve své poslední pre­miéře této sezony vrátila ke světové klasice. Červen na jevišti Mahenova divadla tedy patřil Williamu Shakespearovi a děj jeho temného dramatu nás přenesl do Vídně.
Kníže Vincentio odcestoval na diplomatickou misi. V době jeho nepřítomnosti jej zastupuje náměstek Angelo, bezúhonný muž a strážce dobrých mravů. Usiluje o pořádek ve městě. Neúprosně. Mladého Claudia hodlá pověsit za to, že přivedl do jiného stavu Julii, s níž však nebyl právoplatně sezdán. Amnestii, zdá se, neudělí ani na základě prosebných odvolání Claudiovy sestry Isabely. Ledaže … Výchozí divadelní situace, jak vystřižená ze současného tisku, má svá „ale“ stejně jako podtext oněch dnešních zpráv. Z váženého občana a zapřisáhlého odpůrce smilstva se vyklube největší zhýralec, korupčník a chlípník. Něco shnilého je nejen ve státě dánském …
V hlavních rolích se v režii ředitele NdB Martina Glasera
představili Martin Siničák, Václav Veselý a Hana Tomáš Briešťanská. Reprízy inscenace se uskuteční 15. září, 5. října a 2. listopadu od 19 hodin v Mahenově divadle. Nenechte si je v nové sezoně uniknout!