Aktuality Zprávy

Po stopách Habánů s geocachingem

Příznivci geocachingu se nově mohou vydat na putování po stopách Habánů, početné skupiny, která na Moravě žila před více než 400 lety. Tři schránky (keše), přibližující legendu o jejich zlatém pokladu, ukrylo na vybraných místech v Jihomoravském kraji známé vinařství Habánské sklepy. Bližší informace o schránkách jsou pro zájemce k dispozici na www.geocaching.com a www.habanskesklepy.cz.

 

Tajemné schránky zavedou výletníky prostřednictvím GPS souřadnic na místa, kde v minulosti Habáni žili a pracovali. Úspěšným nálezcům odhalí například legendu o zlatém pokladu, který měli před odchodem z Moravy ukrýt ve svých sklepích, a také zajímavosti spjaté s jejich vinařským umem. Všechny keše jsou umístěny tak, aby byly jednoduše přístupné pro rodiny s dětmi. Pro prvonálezce je připravena odměna v habánském stylu.

Geocaching je volnočasovou aktivitou na pomezí hry a sportu. Hráči za pomocí GPS vyhledávají skryté schránky – keše, o nichž jsou známy jejich souřadnice. Po jejich objevení se hráč zapíše do tzv. logbooku, poté schránku zamaskuje a uschová na stejném místě. Hráči po nalezení keše mohou rovněž vyměňovat jejich obsah v podobě drobných předmětů.