Tipy pro volný čas

Peklo s čerty existuje

Raději už nikdy nestrašte svoje děti peklem, ono totiž opravdu existuje. A podle našeho názoru v redakci opravdu stojí za to poznat jeho jedinečnou čertovskou atmosféru naživo.

Peklo najdete nedaleko Hlinska v obci s příznačným jménem Čertovina a ohromí vás hned několikrát – jde o světový unikát, který nemá v Evropě ani jinde na světě obdoby, jeho stavba sahá až do hloubky dvanácti metrů pod zem, kde jsou stovky metrů chodeb a jeskyní, osmi metry pak míří k nebesům.

Celé Peklo svým charakterem připomíná obří převrácenou loď. Legenda o ní praví, že v roce 666 se čerti plavili na pekelném korábu a pátrali po hříšných duších. Jedné noci je však zastihla ukrutná bouře a celý koráb převrátila dnem vzhůru. Lucifer vzal své ohromné vidle, zapíchl je přímo před příď převrženého korábu a pronesl: „Peklo nikdy nebude mířit knebesům!“. Přikázal všem chlupáčům kutat a kopat, až si vykopali svoje Peklo. A hříšné duše na pozemském světě, které se nebály poblíž usídlit, nazvaly toto místo Čertovina.

Během prohlídky Pekla jsme se setkali s mnoha čerty, kteří díky hranému programu vytvářejí opravdu nepopsatelnou pekelnou atmosféru.

V útrobách stavby jsme mimo návštěvy zmiňovaného podzemního labyrintu s průvodcem ochutnali lahůdky na čertovském rautu v Čertovském šenku – stylové restauraci s terasou, hernou, vinárnou a prodejem suvenýrů. Večer nás však čekal ještě jeden velmi originální zážitek. Mohli jsme přespat v nefalšovaném Luciferově doupěti, ubytovat se v Luciferově pracovně a spát na jeho loži. Pro čtyřčlennou rodinu nebo čtyři kamarády je to vskutku nezapomenutelný zážitek. O pekle se prostě nedá vyprávět, Peklo se musí zažít.

Komu nestačí fotografie, může se podívat na pohádku Čertoviny, kterou ve hlinském Pekle v loňském roce natočil režisér Zdeněk Troška.

www.peklocertovina.cz

Od 21. září probíhají v Pekle každý sudý pátek Večery obžerství. Čeká vás neomezený raut, společnost čertů, hudba a spousta zážitků.
navigate_before
navigate_next