Telekomunikace Lifestyle

O2 jako první na světě představuje funkci AR Wi-Fi

Dostupnost sítě lze díky ní měřit prostřednictvím rozšířené reality

Operátor O2 rozšiřuje možnosti chytrého modemu O2 Smart Box a spouští funkci AR Wi-Fi, která uživatelům s podporovanými telefony umožní měřit dosah své domácí sítě prostřednictvím rozšířené reality.

Uživatelé často řeší, proč mají v některých místech v domácnosti rozdílnou kvalitu pokrytí. Wi-Fi signál je neviditelný, dá se sice měřit, běžný člověk bez technických znalostí se ale v daných číslech jen těžko vyzná. Právě proto se O2 rozhodlo pustit do vývoje nové funkce, díky které se může zákazník jednoduše podívat, jak dobrý má Wi-Fi signál v různých místech domácnosti.

Co je k používání AR Wi-Fi potřeba? Uživatel musí mít podporované mobilní zařízení a v něm nainstalovanou aktuální verzi aplikace O2 Smart Box. Po jejím spuštění stačí v sekci  „Wi-Fi a síť“ zvolit možnost „Změřit pokrytí Wi-Fi“. Poté už se v aplikaci O2 Smart Box objeví okno, ve kterém je reálný obraz snímaný fotoaparátem telefonu. Přímo v konkrétních místech bytu se na displeji chytrého telefonu či tabletu zobrazuje v reálném čase pole virtuálních kuliček, jejichž barva signalizuje kvalitu Wi-Fi pokrytí, přičemž červená značí špatnou a zelená naopak skvělou dostupnost.