Alternativní životní styl

No poo – Krásné vlasy bez šamponu s Nopooshopem

Začínáme

Když jsem se o metodě No poo (mytí vlasů bez šamponu) dozvěděla, srdce mi poskočilo radostí. Po mytí vlasů šamponem mě totiž trápila alergická reakce. Neváhala jsem a zahodila plastovou krabičku s navoněným obsahem, co mi už dlouho pila krev. Jako první prostředek na mytí vlasů jsem zkusila žitnou mouku. Po umytí jsem se nestačila divit! Moje jemné lítací vlasy měly najednou neuvěřitelný objem, jako po náročném stylingu. Napoprvé a hned takový úspěch. Každému však vyhovuje jiný způsob a proto vám Nopooshop.cz přináší seriál o péči o vlasy bez šamponu, zdravější a šetrnější formou. Jak tedy začít?

Kdo chce začít s no poo metodou, nemůže čekat, že to bude jako se šamponem. Umýt a jít … Jenže kdo o sobě přemýšlí, dá mi za pravdu, že rychlost a jednoduchost není to nejdůležitější, co potřebujeme. Chceme mít zdravé a krásné vlasy bez použití škodlivé chemie. Někoho zajímají i ekologické aspekty. Pokud jste celý život používali šampon a kondicionér, je možné, že se vaše vlasy a pokožka budou muset nejprve detoxikovat. Chce to i čas najít prostředek, který bude vám a vašim vlasům vyhovovat.

A čím začít?

 Jedlá soda
Častým pvním mycím prostředkem je jedlá soda. Směs vody a jedlé sody slouží také k odstranění nežádoucích látek, které na vlasech zanechaly běžné šampony a kondicionery. Lžíci sody smíchejte se ¼ litrem vody a vmasírujte do vlasů a pokožky hlavy a nechte chvíli působit. Mytí sodou je docela razantní, soda je velmi zásaditá, takže pozor u suchých nebo barvených vlasů, není také vhodné ji používat dlouhodobě, maximálně prvních 14 dní!

Žitná mouka
Ta je šetrnější než jedlá soda. Dvě až tři lžíce hladké žitné mouky smíchejte s trochou vody na kaši, trochu hustší než těsto na palačinky. Ne příliš husté, aby se dobře nanášelo, ani řídké, aby nestékalo z hlavy. Naneste hlavně k pokožce hlavy, kde je vlasy a pokožku nejvíce potřeba odmastit. Konce vlasů, pokud nejsou špinavé, zbytečně nezatěžujte, stačí, když se k nim mouka dostane při smývání. Nechte chvíli působit a důkladně smyjte.

Marocký jíl
Tento prostředek je určený přímo na péči o vlasy, je výborný také na detoxikaci vlasů a pokožky hlavy. Dvě lžíce marockého jílu smícháme s pěti lžícemi vody. Kašičku naneseme hlavně na pokožku hlavy, délky vlasů zbytečně nezatěžujeme, důkladně vmasírujeme. Necháme působit pár minut. Vlasy i pokožku pomocí masáže důkladně opláchneme.

Výživa místo kondicionéru
Na závěr je třeba vyrovnat ph. Použijeme staletí ověřenou metodu – octový oplach. Vodu s jablečným octem nebo citronovou šťávou smícháme v poměru asi 1:10, vlasy opláchneme. Množství octa je také potřeba přizpůsobit podle tvrdosti vody. Ocet uzavře vlasovou folikulu a vlasy získají hebkost. Pro hedvábný lesk doporučujeme do vlhkých vlasů vetřit několik kapek arganového oleje.

Marocký jíl, arganový olej a další produkty na šetrné mytí vlasů bez žamponu najdete na www.nopooshop.cz