Tipy pro volný čas

NEPRAKTA 2x v Paláci šlechtičen

V brněnském Paláci šlechtičen je do 22. října k vidění unikátní výstava kreseb Jiřího Wintera Neprakty spojená s expozicí fotografií, na kterých můžete vidět Jiřího Wintera Nepraktu tak, jak jej svým objektivem zachytil fotograf Jaromír Kitner.

Výstava Neprakta 2x je první svého druhu – dílo Jiřího Wintera Neprakty je poprvé vystavováno společně s dílem fotografa. Výtvarník se tak stává rovněž objektem tvorby jiného autora, jenž stejně jako on umí zachytit čas a náladu, uschovat je pro nás nedohlednou řadu let a dát nám prostřednictvím své tvorby nahlédnout do duší a srdcí ostatních lidí. Vystavené portréty a momentky fotografa Jaromíra Kitnera zachycují život Jiřího Wintera Neprakty v běhu času.

„V osmdesátých a začátkem devadesátých let jsem fotografoval naše tehdejší kreslíře – humoristy, mezi kterými  mě nejvice  oslovil nejen jako výtvarník, ale i jako člověk právě Jiří Winter-Neprakta. A ke vzájemné spolupráci nebylo daleko. Do Brna se J. W. N. rád vracel. S paní Danielou Winterovou nás tedy napadlo, že by měl radost z výstavy, kde by vedle jeho prací byly poprvé vystaveny i fotky, které jsou o něm a jeho životě,“ řekl o vzniku nápadu spojit na jedné výstavě kresby a fotografie autor vystavených snímků Jaromír Kitner.

Výstava Neprakta 2x je v brněnském Paláci šlechtičen k vidění do 22. října 2017 – v úterý 9–15 hod., ve středu až pátek 9–17 hod. a v sobotu a neděli 13–18 hod.

navigate_before
navigate_next