Zprávy

Někdejší reprezentant Řepka si hanlivými inzeráty zkomplikoval život

Řepka nestál o pozornost a k jednání neřekl ani slovoSvé jednání zjevně nedomyslel někdejší známý fotbalista Tomáš Řepka, když podle soudu nechal zveřejnit inzeráty nabízející erotické služby, které podle textu v nich měla poskytovat jeho někdejší manželka modelka Vlaď­ka Erbová. Při prvním soudním jednání u brněnského městského soudu se svůj skutek snažil poněkud zlehčovat, byť nakonec projevil lítost. Ovšem to, že nakonec odejde od soudu s nepodmíněným trestem, se asi Řepkovi nezdálo ani v nejhorších snech.

Soudkyně brněnského Městského soudu Hana Bartoňová neměla se známým bouřlivákem žádné slitování a poslala ho na půl roku do vězení. Soud potrestal i Řepko­vu současnou partnerku Kateřinu Kristelovou. Ta si za pomoc s jedním inzerátem vysloužila pokutu 50 000 korun. Inzeráty byly celkem tři, a právě první z nich, pod krycím označením Arabela3535, platil Řepka hotovostí v jedné z pražských bank, kde ho zachytily i ve společnosti Kristelové bezpečnostní kamery. Právě k tomuto inzerátu se Řepka přiznal a označil jej za klukovinu, která se už nebude opakovat. „Katce jsem řekl, že v bance jsem platil zálohu na hory, což mělo být překvapení,“ chránil před soudem svou současnou přítelkyni Řepka. Marně …

Vlaďku Erbovou k soudu doprovodil její současný přítel, hokejista Komety Michal Gulaši

Na dotaz předsedkyně senátu, proč při platbě takového překvapení, vytahuje peníze i z peněženky Kristelové, odpověděl, že mu chybělo pár drobných. Druhý inzerát byl podle obžaloby vytvořen pro český erotický portál v hotelu v Lucembursku. To Řepka nepopíral, ostatně žalobcům to potvrdili i provozovatelé internetových stránek. Rozhodně však nesouhlasil s tím, že by inzerát vytvořil on sám. „Byli jsme tam s fotbalovou Amforou několik dní. Něco jsme tam s klukama vypili avykládaly se vtipné historky, z čehož mohlo vzniknout založení tohoto inzerátu. Já to však nebyl,“ uvedl Řepka. Na dotaz soudkyně, jestli by mohl jmenovat nějaké svědky, kteří s ním v Lucembursku byli a mohli by popsat vznik inzerátu, odpověděl, že tam bylo asi šedesát lidí včetně Jiřiny Bohdalové, ale jestli by některý mohl vystoupit jako svědek, o tom nebyl přesvědčen. Třetí inzerát odmítl zcela.

„Důkazy uobžalovaného Řepky vedou jednoznačně k závěru, že vytvořil všechny tři inzeráty,“ zdůraznil státní zástupce Jan Petrásek.

„Je mi to líto, byla to klukovina ašpatné jednání, už to nevezmu zpátky, omlouvám se jí. Ale asi kdybych se nejmenoval pan Řepka, tak tu nesedíme,“ tvrdil.

Soudkyně Bartoňová Řepkovi i Kristelové, která k druhému jednání nepřišla, sdělila, že je překvapena jejich přístupem k celému soudu. „Byla jsem upozorněna na to, jakým způsobem řeší na sociálních sítích tuto situaci. Jejich reakce byly arogantní, bez pokory, dělali si z toho legraci, ato se mi zdá minimálně nevkusné,“ upozornila soudkyně. Řepkovi navíc nijak nepomohlo, že už má tři záznamy v trestním rejstříku a neodpracoval si poslední odsouzení k obecně prospěšným pracím. „Řídil pod vlivem alkoholu abyl odsouzen kpodmínce. Nedal si říct apřes zákaz znovu řídil, opět dostal šanci k podmínce. Aměsíc poté spáchal tuto trestnou činnost, v mezidobí byl navíc odsouzen za neplacení výživného s dluhem okolo 200 tisíc korun. Nakonec nezbylo, než uložit trest vězení,“ vysvětlila soudkyně.

Soud si vyslechl i Erbovou, kterou erotické inzeráty značně zasáhly. „Nejdřív jsem nevěděla, jestli to není jen nějaký hloupý fór. Chodily mi esemesky, měla jsem ztracená volání, jednu sprostou fotku našel v mém telefonu imůj syn. Když jsem zjistila, kdo za tím stojí, úplně jsem se zhroutila. Dcera jedničkářka se zhoršila na propadnutí, děti se jí smály, musela jsem to všude vysvětlovat, stejně jako moji rodiče amůj partner,“ slzela u soudu Erbová.

Řepka se proti trestu na místě odvolal a prostřednictvím advokáta se s potrestáním odmítla smířit i Kristelová. Kauzu tak posoudí ještě Krajský soud v Brně.

Text a foto Marek Lukáš