Telekomunikace

NEEBO český inteligentní bodyguard pro miminka

Zhruba před rokem vznikl v ČR projekt absolventa Univerzity Karlovy Uzbekistánce Andreje Khayrullaeva, který v rámci tohoto českého startupového projektu založil firmu Daatrics. Ta získala stotisícovou investici na výrobu speciálního monitorovacího náramku pro batolata s názvem Neebo a díky unikátním vlastnostem zařízení během krátkého času zcela vyprodala své výrobní kapacity.

Neebo je chytré zařízení, kterého úlohou je monitorovat kondici a zdravotní stav batolete, aby rodiče podle přijatých informací mohli zjistit, co jejich dítěti schází, případně, jestli není potřebná návštěva lékaře. Neebo pomocí několika senzorů umí monitorovat puls, teplotu, přísun kyslíku i zvuky v blízkosti dítěte. Data jsou posléze exportována pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi do mobilní aplikace pro iOS nebo Android. Cílem je udržet rodiče v klidu a ujistit je, že dítě je zdravé a v pohodě. Náramek Neebo není pouze dalším modelem obyčejné dětské chůvičky. Data získaná z náramku jsou natolik přesná, že mohou pomoci identifikovat třeba riziko onemocnění srdce a další vážné zdravotní problémy.

Tělo náramku je vyrobeno z lékařského silikonu bez po­užití umělých barviv, je odolné vůči prachu, nárazům a vydrží také třicetiminutové ponoření do vody. Náramek se nabíjí přes nabíjecí dokovací stanici. Neebo je vhodné pro děti do pěti let a v blízké době se připravuje vývoj verze náramku určené pro seniory.

Momentálně je projekt Neebo ve fázi předobjednávek a přesto jsou výrobní kapacity zcela vyčerpány, takže produkt je na dlouhou dobu vyprodán. První uživatelé budou moci Neebo vyzkoušet v nejbližším období.

zdroj: neebomonitoring.com

Redakčně zpracovala: Milena Hurajová,
Foto: internet a archivy firem

navigate_before
navigate_next