Zprávy

Na festivalu Life! i tento rok padl taneční rekord 2018

Pavilon A1 na výstavišti dnes vřel v rytmu tance a to skutečně naplno – už pošesté se tu snažily davy návštěvníků překonat taneční rekord. A podařilo se jim, letošní číslo je neuvěřitelných 2135 tanečníků! Na pódiu se s nimi v rytmu  osmdesátých let rozvlnily i známé tváře – herec Ondřej Sokol, topmodelka Andrea Verešová, sportovec a moderátor Roman Šebrle, herečka Eva Decastelo a youtuber FattyPillow. Vystoupili také úspěšní závodní a  profesionální tanečníci a tanečnice,  atmosféra v pavilonu byla nabitá skvělou energií od začátku až po závěrečný song Wanna Dance With Somebody.

A co hlavní protagonisté, jaké měli pocity před tanečním rekordem? Jak jim to šlo?

Andrea Verešová se na vystoupení těšila a opět se naplno vžila do role uklízečky Miluny. V průběhu vystoupení se z ní opět stala půvabná modelka a na sebe oblékla úžasné flitrové šatičky modré barvy od firmy Guess, styl ala Whitney Houston, které měly na festivalu svoji premiéru. „Byli jsme nervozní maličko, protože jsme chtěli překonat rekord, ale musím říct, že jsme si to nesmírně užili, že jsme šprýmovali a dokázali jsme si ze sebe udělat srandu.  Překonali jsme sami sebe v battlech i v tanci. Dostala jsem velkou výzvu tancovat na podpatcích, nakonec jsme to opravdu zvládli a bylo to famózní,“ prozradila modelka.

I Ondřej Sokol měl před začátkem lehce trému. „Já se vždycky těším a taky se vždycky bojím, protože mám pocit, že to neumím. Ale doučím se to než to začne,“ vtipkoval herec asi hodinu před akcí. Na pódiu vystupoval jako brněnský vrátný a dav ho vítal obrovským aplausem. Jako správný komediant se doslova zalomil v jedné taneční pozici, úmyslně padl na kolena,  ovšem na nohy ho stavěli kolegové.

Roman Šebrle na sebe práskl, že  od posledního natáčení klipu vůbec netrénoval, ale přesto trému neměl. „Jsem zvědavý, jak rekord dopadne,“ usmíval se sportovec a moderátor, který na podiu vystoupil jako instalatér Fanda v bílém tílku a jeho vyrýsované svaly zaznamenaly tisíce mobilních fotoaparátů v rukou fanynek.

Zato FattyPillow prostě přišel a byl – a lid známého youtubera náležitě přivítal.

Herečka Eva Decastelo nastoupila na závěrečné předtančení a image zrzky jí rozhodně slušela. Na závěr pánové Šebrle a Sokol odhodili do publika své Life! kšiltovky a ředitel Honza Kuběna přišel oznámit tu skvělou novinu – padl další taneční rekord. 2135 lidí, to jest o necelou stovku více než loni.

Na výuce choreografie pro herce i tanečníky se už tradičně podílela taneční skupina Magic Free Group v čele s Pavlou Loučkovou.