Sport

Mistrovství světa superbiků se vrací

Ferrari-Challenge

Pro fanoušky motocyklového sportu nemůže být sezona 2018 na Masarykově okruhu zajímavější. K tradiční Grand Prix České republiky se po šesti letech přidává závod mistrovství světa superbiků. Ani příznivci automobilových závodů nepřijdou zkrátka – chybět nebude tradiční podnik Masaryk Racing Days, v červenci dráhu ovládne týdenní Ferrari Challenge.

Velký návrat Superbike World Champion­ship na Masarykův okruh je v kalendáři pevně zapsán na 8. až 10. června 2018. Návštěvníci se oproti závodnímu víkendu MotoGP dočkají volnějšího režimu. „S promotérem závodu se nám podařilo domluvit, že Parc Fermé i následný pódiový ceremoniál proběhne přímo v paddocku za účasti diváků. Prostor za boxy pro držitele vstupenek typu Gold a vyšších zůstane přístupný po celý závodní víkend. Díky tomu můžou fanoušci svůj sportovní zážitek obohatit o takřka neomezený pohled do zákulisí šampionátu,“ vysvětluje výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Vstupenkový systém zůstává podobný tomu pro Grand Prix, například motorkáři tak nepřijdou o oblíbený kemp na tribuně A.

Početná česká stopa

Tuzemským fanouškům se při WorldSBK představí i brněnský rodák Ondřej Ježek. Doplní tak Karla Abrahama a Jakuba Kornfeila, kteří startují v šampionátu MotoGP. „Závod v Brně pro mě samozřejmě bude speciální. Na návrat superbiků zpět do České republiky se těším a věřím, že to bude parádní show. Mimo jiné připravujeme kotel pro fanoušky na tribuně C, takže se bude na co těšit,“ popisuje Ondřej Ježek, který během prvního závodu sezony v Austrálii soupeřil hlavně s problematickou technikou. „Úvod sezony se nám vůbec nevydařil. Měli jsme tolik technických problémů, až se mi tomu nechtělo věřit. Například jsme po závodě zjistili problém na přední vidlici, čímž se vysvětlilo, proč se mi motorka těžko ovládala. Věřím ale, že příští závod v Thajsku proběhne už na úplně jiné úrovni,“ dodává Ježek. I přes technické komplikace si ze závodů na Phillip Islandu dokázal odvézt bod do celkového pořadí šampionátu.

Formule 1 ozdobou závodního programu

Nabídku automobilových závodů pro letošní sezonu rozšíří Ferrari Challenge. „Atraktivní součástí závodního programu bude červencový týden, který proběhne zcela pod taktovkou Ferrari. Italská automobilka na Masarykův okruh přiveze jak víkendové závody sportovních vozů, tak speciální klání soukromých majitelů monopostů F1, které se uskuteční ve všedních dnech. Celý tento program divákům zpřístupníme v maximální možné míře,“ doplňuje Ulmanová. Fanoušky dvoustopých strojů čekají i stálice v podobě květnového Histo Cupu nebo zářijových Masaryk Racing Days. I v tomto případě na dráhu vyrazí vozy F1, tentokrát v rámci populární série BOSS GP.

Sezonu Automotodromu Brno už pravidelně otevírá Masaryk Run, přičemž ani letošní rok není výjimkou. Sportovci na trať vyrazí v neděli 1. dubna. Hned týden po nich se na Masarykův okruh chystá tuzemská motocyklová špička, kterou při Jarní ceně Brna doplní mezinárodní závod sidecar. V závodním programu ani letos nechybí podzimní Motoshow rekord a tradiční Den otevřené dráhy.

Ivana Ulmanová s Ondrou Ježkem

Nový typ vstupenek

První srpnový víkend obsadí Masarykův okruh silné stroje. Pojede se třiapadesátá Velká cena České republiky. Pořadatelé si na letošek připravili novinku – vstupenku T2 PREMIUM, která nabídne aktivní prožití závodního víkendu. Do prodeje jde také vstupenka typu Pit­walk/Paddock. Všechny lístky je navíc možné koupit o 25 % levněji než při nákupu na místě.

Spolek pro GP ČR Brno, který brněnskou Velkou cenu od roku 2016 pořádá, zahájil prodej vstupenek již v listopadu loňského roku. Pro zájemce jsou nyní nově k dostání další dva typy vstupenek.

Úplnou novinkou letošního roku je speciální vstupenka T2 PREMIUM, která v sobě kombinuje výhody VIP vstupenky, vstupenky na sedadlové tribuny a vstupenky na přírodní tribuny. Je určena aktivním návštěvníkům, kteří neradi zůstávají na jednom místě, mají zájem vidět nejen dění na startovní rovince, ale rádi zakusí i nezaměnitelnou atmosféru přírodních tribun. T2 PREMIUM především nabízí zázemí stanu s celodenním občerstvením umístěného vedle tribuny T2, možnost návštěvy paddocku, vstup na přírodní tribuny či pohled ze sedadlové tribuny T2. „Vstupenky T2 PREMIUM vyjdou na 7 990 korun a v prodeji je jich jen omezený počet,“ upozornil tajemník Spolku pro GP ČR Brno Adam Svoboda.

Tradičně velký zájem je také o vstupenky Pitwalk/Paddock. Držitelé těchto lístků budou mít ve čtvrtek před závodním víkendem možnost projít se boxovou uličkou (tzv. pitlane) a nahlédnout do paddocku, tedy do zázemí závodních týmu, kde mohou potkat svého oblíbeného jezdce.

K dostání jsou lístky na přírodní tribuny SILVER, opravňující ke vstupu na čtyři přírodní tribuny Masarykova okruhu, i vstupenky GOLD ideální pro volný pohyb po všech přírodních tribunách a průchod areálem i shopping zónou, stejně jako vstupenky JUNIOR a SENIOR.

Text a foto: Petr Podroužek