Tipy NEW expressu

Májové vychytávky

Vražda. Vrah. Ažádný motiv.

Napínavá novinka Případ Collini pochází z pera Ferdinanda von Schiracha. Tichý Fabrizio Collini, který na první pohled neublíží ani mouše, nedávno odešel do důchodu. Přesto v jednom z nejluxusnějších hotelů brutálním způsobem zavraždí slavného průmyslníka. Jak si s případem poradí Caspar Leinen, mladý advokát toužící zahájit kariéru verdiktem „nevinen“? Brzy totiž nastanou komplikace — Leinen zjistí, že ho s obětí pojí osobní vztah. Vrah navíc odmítá prozradit svůj motiv.

Kniha Případ Collini, vydal Host, 249 Kč


Mezinárodní bienále grafického designu

se v Brně koná už od roku 1963. Letošního 28. ročníku se ujali kurátoři Matěj Činčera, Jan Kloss, Adam Štěch ze známé skupiny OKOLO. Společně vytvářejí otevřenou a demokratickou platformu, která bude prezentovat grafický design v celé jeho šíři se všemi odlišnými kreativními přístupy a charaktery grafických projektů. Součástí bienále bude již tradičně soutěžní Mezinárodní přehlídka, ale i množství doprovodných výstav. Bienále se koná v Moravské galerii od 10. 5. do 26. 8.

www.moravska-galerie.cz


Dědina

od Petry Dvořákové je svižné vyprávění, které nikoho nesoudí a hlavně — nenudí. Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Hospoda, malá prodejna, zabijačky. Nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Babka s dědkem srostlí jak dva stromy. Život spjatý s půdou, zvířaty a hospodařením. To všechno je Dědina, příběh jedné současné vesnice vyprávěný očima jejích obyvatel. Přirozená fyzická blízkost hrdinů, společná práce, touha po lepším živobytí až vypočítavost jsou zdrojem věčných svárů i svázanosti a také marné snahy vyléčit minulé rány.

Kniha Dědina, vydal Host, 299 Kč


Vyprávěj

je nová didaktická zábavní hra pro nejmenší děti, která jim pomůže se rozmluvit. Skládají obrázkové dílky a vytváří příběh, který lze obměnit. Součástí je dřevěná hračka, která rozvíjí fantazii. Hru seženete ve 4 druzích vyhotovení – O Farmě, O ZOO, Na procházce a Na výletě.

Hra Vyprávěj, www.efko.cz, 299 Kč


Pivo za 1,70 Kč, Tuzex, mávátka, spartakiáda. Retro slavnosti!

Chcete přiblížit svým dětem, jak to vypadalo v sedmdesátých a osmdesátých letech? Bude pivo za 1,70 Kč, mávátka, Tuzex, Mladý svět, spartakiáda, tábor svazarmu a Hon na Jožina z Bažin v zámeckém parku mezi labyrinty a 13. 5. vystoupí Ivan Mládek. Další edukativní vychytávky připomínající doby minulé zažijete 12. a 13. 5. na zámku Loučeň, kde chystají Retro slavnosti.

www.zamekloucen.cz


Dlouhý, Široký aBystrozraký

Společenská hra vychází nově v retro stylu s nádhernými dřevěnými figurkami! Český výrobce deskových her a Igráčka po velkém úspěchu retro vydání Člověče, nezlob se obnovil výrobu společenské hry Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Hra Dlouhý, Široký aBystrozraký, www.efko.cz, 499 Kč


Rok ve školce 

je krásná bohatě ilustrovaná knížka! Pojďte se podívat, co všechno se dá v průběhu roku – od září do letních prázdnin – zažít ve školce. Děti si díky detailním obrázkům procvičují postřeh a schopnost vyprávět příběhy, ale především se budou při zkoumání ilustrací výborně bavit.

Tady se učíme, hrajeme si a občas vyvádíme skopičiny. Lukáš má rád fotbal, Tomáš je zase odborník na dinosaury. Evička pořád něco ztrácí a Ivanka ráda pořádá čajové dýchánky pro panenky.

Kniha Rok ve školce, vydal Host, 299 Kč


Kosmetika nejen pro agenty

Legendární česká kosmetická značka Dermacol uvádí poprvé v historii kompletní ucelenou řadu pro muže. Pánská řada Dermacol Men Agent zahrnuje veškeré produkty, které může muž potřebovat při každodenní hygieně. Na dvě desítky produktů zahrnují klasické sprchové gely v minimalistickém provedení 3v1 nebo 5v1, krémy na obličej, ale i speciální olej na vousy.

www.dermacol.cz


Batoh na více využití

Společnost Thule přichází s novinku na český trh. Elegantní batoh Thule Vea Backpack 25L je ideální pro všechny, kdo vyznávají urban style. Chystáte se po práci zajít do fitness centra? V batohu Thule Vea Backpack 25L můžete nosit jak věci do práce tak odděleně i oblečení ke sportování!

Batoh Thule Vea Backpack 25L, www.thule.com, 3 570 Kč

 

smila, foto archivy firem