Tipy NEW expressu

Letní POWERMIX – co by vám v létě nemělo uniknout

Restaurace z mechu a teakového dřeva

Přátelé Jiří Lešikar a Lumír Sendrei, kteří se dlouhá léta realizovali v pražském pohostinství, se rozhodli zlepšit gastronomickou úroveň D1 a v Popůvkách u Brna, přímo u sjezdu z dálnice, otevřeli Signature restaurant. Čeká vás skvělé jídlo i vizuální zážitek. Třem odděleným vzdušným prostorům, které je možné posuvnou stěnou z dřevěných kazet spojit v jeden, vévodí mechové koberce. „Chtěli jsme vybudovat příjemné, vzdušné, ambientní místo s nadčasovým designem a jsem rád, že se nám to povedlo,“ říká Jiří Lešikar. Údržba skandinávského mechu není jednoduchá, každou noc se musí kropit, aby vypadal stále svěže.

www.restaurantsignature.cz


Rezidence ZámečekRezidence Zámeček

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Třeba na zámeček ukrytý v lese, kde zpívají ptáci a odkud je to pouhých 600 metrů procházkou do centra Františkových lázní. Jeho historie sahá až do dob před 1. světovou válkou. Před časem se ho ujal František Flegl a vybudoval z něj oázu klidu, jejíž gastronomickou nabídku ocenil i Maurerův průvodce.

www.franzensbad-rezidence.cz 


Prager ciderVymazlený cider

Jen jablka, to je vše! Majitelé F. H. Prager Cyril Holub a Ondřej Frunc začali vyrábět cider před sedmi lety, když jim přestalo chutnat pivo. Starý pivovar u Kladna přeměnili na moštárnu, kde stáčejí perlivý cider, ale taky nealkoholická piva typu ALE a IPA. „Děláme úplně jiná, řemeslná piva ve velmi malém nákladu. Takové typy piv v nealko variantě nenajdete na našem trhu a možná ani na světě,“ dodává Ondřej Frunc.

Cider 0,33 za 30 Kč objednáte na www.pragercider.cz


Přírodní botox V-toxPřírodní botox V-Tox

Odbornici na pleť Lindu Meredith má v telefonním adresáři svého iphonu každá hollywoodská celebrita, která chce zazářit. A stejně tak členové britské královské rodiny. Její rostlinný krém V-Tox, který je přírodní alternativou botoxu, je nyní k dostání i v Česku. Odborně řečeno – obsahuje neuropeptidy z řas, ty zastavují nervové impulzy vedoucí ke smršťování svalů a tím blokují tvorbu nových vrásek.

Krém V-Tox, www.charming4ever.com, 3610 Kč


Repomeda pomáhá založit rodinu
Repomeda pomáhá založit rodinu

Repromeda pomáhá založit rodinu

Máme tip pro páry, kterým příroda neposkytla štěstí mít dítě přirozenou cestou. Brněnská Repromeda je jednou z největších reprodukčních klinik v Česku. „Nejsme supermarket na děti ze zkumavky,“ řekla New MUDr. Kateřina Veselá, PhD. Žena, která pomohla přivést na svět přes 2000 dětí, se zaměřuje na péči šitou na míru, kterou potřebují páry se speciálními faktory neplodnosti a také starší páry. Držíme palce!

www.repromeda.cz


Leptokárie - Billis MargaretaHurá do Řecka k moři a na Olymp!

Objevili jsme penzion s výhledem na nejvyšší řecké pohoří Olymp, který má skvělý rodinný servis a odkud to je do centra malebného letoviska Leptokárie i na pláž jen pár minut chůze. Jmenuje se Billis Margareta. Vše je odtud blízko – bary, kavárny, taverny, obchody, pekárny, tedy jak hlavní třída Metaxa, tak náměstí s úterními trhy. Ideální!

www.iriny-tours.cz


Tržnice světa

Jste-li gurmáni, rozhodně čtěte dále! Cestujte tak, aby si i chuťové pohárky užily. Hodujte s místními na Novém Zélandu v Hawkes Bay Farmers Marketu v Hastingsu, dokonce i nábytek nabízejí na Good Marketu na Srí Lance a na Male Fish Market na Maledivách přijďte brzy ráno omrknout metrové tuňáky. Festivaly humří, pivní i vinné se konají na Jean-Talon Market v Montrealu, největší rybí trh navštivte v Cukidži v Tokiu, kuchyně celého světa mají na Grand Central Market v New Yorku a nejlepší exotické ovoce si vyberete v dvoupatrové tržnici Workersʼ Market na Madeiře. Cestování zdar!

http://www.radynacestu.cz


Zamek Liblice
Zamek Liblice Foto www.janprerovsky.com

Pohádkový zámek Liblice

Je libo den strávený projížďkou na koni v zámecké oboře nebo spíše ve wellness? Nedaleko starobylého města Mělník se nachází obec Liblice, kterou zdobí barokní zámek s komfortním ubytováním a dobrou kuchyní. „Hosté se ptají, proč nemáme 5 hvězdiček. Vysvětlujeme, že raději budeme špička v segmentu čtyřhvězdičkových hotelů než se potloukat na periferii těch pětihvězdičkových,“ směje se ředitel zámku Ľubomír Martinický.

www.zamek-liblice.cz


Photographer: Libor Svacek; box@fotosvacek.cz;

Do Krumlova za kulturou

Vyrážíte v létě do Krumlova? Zajděte do Egon Schiele art centra. Až do 29. 10. se zde koná retrospektivní výstava k 91. narozeninám Pavla Brázdy. Vnuk Heleny Čapkové (sestry bratří Čapků, v roce 1949 vyhozen za své názory z Akademie výtvarných umění), měl prakticky do roku 1990 zakázáno vystavovat. Druhá retrospektivní výstava je věnovaná k 89. narozeninám jeho manželce Věře Novákové, kterou také vyloučili z Akademie, hned v roce 1949. Výstavy českých umělců doplňuje instalace obrazů a objektů švýcarských umělců M.S. Bastiana & Isballe L.

http://www.schieleartcentrum.cz/


Historický průvodce po Brně

Brno účtující – tak se jmenuje historický průvodce po Brně z pera Michala Konečného a Alexandra Brummera, který navazuje na Brno nacistické a Brno stalinistické. Autoři chtějí připomenout místa spojená s léty 1945—1946, s dobou, která se nesla v duchu účtování s kolaboranty, nacisty a Němci vůbec.

Brno účtující, Host, 259 Kč

 


 Isidorias

Daniel Klabal dal pátrání kupce Džásima po vlastním místě na světě podobu historického románu z Blízkého východu a řeckých ostrovů, odehrávajícího se na přelomu 16. a 17. století, kdy byla Konstantinopol v moci Turků a křesťané mnoha zemí žili pod osmanskou nadvládou. Džásim pátrá po manželce a synovi, které musel opustit během povstání proti Osmanům.

Isidorias, Host, 329 Kč


Když se objeví nečekaná návštěva…

Fredrik Welin žije na malém ostrově, který je během zimních měsíců zcela obklopen ledem. Na ostrov zděděný po prarodičích se uchýlil, když jeho úspěšnou kariéru chirurga přerušila katastrofální chyba. Jednoho dne se objeví nečekaná návštěva… Příběh od Henninga Mankella o ztrátě a vykoupení je svědectvím o nepředvídatelnosti života, z níž se i ve chvílích osobní tragédie může zrodit naděje.

Italské boty, Host, 329 Kč

 

 

 

Text Markéta Smílková

Foto archiv firem