Telekomunikace

Letem netem – březen 2018

Unie neslyšících Brno

www.unieneslysicichbrno.cz

Webové stránky Unie neslyšících našeho města představují její projekty, nabízejí tlumočnické služby a odborné sociální poradenství pro neslyšící. Přihlásit se zde můžete na kurzy znakového jazyka nebo vás pozvou do moravské kavárny neslyšících – Kavárny u Žambocha.


Pomůcky pro neslyšící

www.pomuckyproneslysici.cz

Tuto stránku provozuje Unie neslyšících Brno a najdete zde nabídku nepřeberného množství kompenzačních a komunikačních pomůcek pro neslyšící a nedoslýchavé. Najdete zde i odkaz na Telekomunikační centrum neslyšících se širokou škálou možností alternativní komunikace.


Indukční smyčky

www.indukcni-smycky.cz

Zajímavé stránky o tom, co jsou indukční smyčky, a jak vlastně fungují. Pro slyšící je to stránka plná velmi zajimavých informací o této součásti světa neslyšících. Pro neslyšící je zde nabídka různých druhů indukčních smyček.


Kurz znakové řeči

www.kurzznakovereci.cz

Máte ve svém okolí někoho z neslyšících, s kým byste chtěli mluvit jeho řečí? Nebo se vám jen znaková řeč líbí? Zde je nabídka kurzů českého znakového jazyka na CD-ROM a také novinka ve formě DVD s kurzem znakového jazyka v 11 evropských jazycích. Stáhnout si můžete i pár znaků do chytrého telefonu.


Kavárna u Žambocha

www.moravskakavarnaneslysicich.cz

Moravská kavárna pro neslyšící, to je Kavárna u Žambocha. Kavárna, kde vás přivítá neslyšící personál. Kavárna, kde sluchové problémy nevidí jako problém. Kavárna, kde si můžete „pokecat“ ve znakové řeči, a ještě si u toho dát výbornou kávu nebo palačinky…

(jiva)