Tipy pro volný čas

Kukuřičná bludiště

Unikátní bludiště vkukuřici pro malé ivelké sinteraktivní hrou na čas ahádankami sodměnou.

Přes 140 tisíc návštěvníků bloudilo loni v kukuřičných bludištích na 25 místech v republice. Letos jich je 11 a jsou opravdu promyšlená a nabízí mnoho novinek. Třeba novou poznávací hru pro malé děti. V každém kukuřičném bludišti jsou tabulky s příšerkou ve tvaru písmene. Cílem hry je najít všechny a poskládat z nich podle jednoduchých pravidel čtyři slova. Ta jsou indiciemi k tajence, kterou musejí děti uhádnout. Za tajenku získají odměnu. Letošní novinkou je i možnost platby vstupného kartou.

Návštěvníci s mobilním telefonem se mohou zúčastnit mistrovství v bloudění. Tato soutěž na čas umožňuje návštěvníkům soutěžit mezi sebou nejen v jednotlivých bludištích, ale i v rámci celé republiky.

Letos bude otevřeno největší kukuřičné bludiště v Brně (Palcary, zastávka Pod Mniší horou, GPS: 49°13‘40.070“N, 16°32‘21.620“E). Je velké přes 2,5 hektaru. Návštěvníci se mohou těšit i na noční bloudění. V bludištích jsou navíc přichystaná překvapení pro pobavení rodičů a prarodičů. Ani letos nebude chybět ekologická prezentace. Dozvíte se, proč je důležité třídit odpad. Co se stane s kukuřicí po bloudění? Všechna se využije. Buď na siláž, nebo na zrno. A nemusíte se bát, že v bludišti budete chodit blátem – cesty jsou vystlané slámou.

Tento netradiční zážitek pro malé i velké budete moci prožít na 11 místech v ČR nejméně do konce září. Více informací na webových stránkách
http://kukuricaci.cz