Koncerty Aktuality Tipy pro volný čas Zprávy

Koncert pro ParaCENTRUM Fenix na Špilberku

Na hradě Špilberk se 6. listopadu v 19 hodin uskuteční benefiční Koncert pro Fenix, jehož výtěžek je určen na osobní asistenci lidem, kteří se ocitli po úrazu míchy na vozíku.

Zdislava Bočková

V originálním italsky laděném programu koncertu vystoupí sopranistka Zdislava Bočková za klavírního doprovodu Marty Vaškové. Mladá talentovaná operní pěvkyně, která zazářila jako jediná česká zástupkyně letošní prestižní soutěže Plácida Dominga Operalia, vystoupí bez nároku na honorář a návštěvníci koncertu zaplacením vstupného podpoří dobrou věc.
Premiéru zde bude mít také videoprůvodce pro vozíčkáře, který pomáhá návštěvníkům na vozíku zvládnout prohlídku Špilberku a detailně jim ukazuje, jak a kde se se mohou bezpečně v prostorách hradu pohybovat. Večerem bude provázet Aleš Zbořil, který je patronem a současně moderátorem videoprůvodců pro vozíčkáře, vznikajících v rámci projektu HandMedia.

 

Benefiční koncert je pořádán pod záštitou paní Dagmar Havlové a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a ve spolupráci s Rotary klubem Brno City, Muzeem města Brna, Národním divadlem Brno a dalšími partnery. Podrobné informace o akci naleznete na www.koncertprofenix.cz