Sport

Kometa se ocitla v nebi. Po 51 letech!

Takto to vypadalo na Zelném trhu 19. 4. 2017 – v den posledního vítězství Komety nad Libercem 5:2 (4:0 na zápasy).
Takto to vypadalo na Zelném trhu 19. 4. 2017 – v den posledního vítězství Komety nad Libercem 5:2 (4:0 na zápasy).

Konečně se to podařilo! Hokejisté Komety Brno získali extraligový titul. Hráči z veletržního města na něj dosáhli už celkově podvanácté. Fanoušci, kteří se nedostali do přeplněné haly, sledovali poslední vítězný večer u velkoplošné obrazovky na zcela zaplněném brněnském Zelném trhu.

Takovou jízdu Komety nečekal nikdo. Nakonec se ukázalo, že největším soupeřem byl v semifinále Hradec Králové. Série skončila 4:2 na zápasy. Tým ukázal, že má obrovskou sílu a morálku. Hrál velmi ukázněně, zkrátka perfektně. Fantasticky také chytal Marek Čiliak, jenž předčil své konkurenty.

Kometa prošla svízelným obdobím. Upřímně řečeno, už v naší éře, kdy postupně odcházeli super hráči jako Bubník, Danda, Vaněk nebo Pantůček, bylo zřejmé, že vyhrávat tituly nepůjde do nekonečna. Když pak skončily fabriky, které finančně podporovaly klub, a přišla nová doba, exponovali se do hokeje lidé, kteří tam neměli co dělat. Plácali jsme se v nižších soutěžích, na stadionu byla stovka diváků. Klub zachránil Libor Zábranský, který by měl mít jednou před stadionem pomník. Nebýt jeho, podle mne by tady hokej už ani nebyl,“ říká bývalý hokejový obránce Jaromír Meixner (77), který vybojoval s Kometou 5 mistrovských titulů.

K devíti dresům legend pod stropem DRFG Areny přibyl letos úbor dalšího významného muže brněnského hokeje – někdejšího vynikajícího gólmana Jiřího Koloucha, který 24. dubna oslavil 85. narozeniny.

Kometa 19. 4. 2017
Kometa 19. 4. 2017
Kometa 19. 4. 2017
Kometa 19. 4. 2017
Kometa - Zelný trh Brno 19. 4. 2017
Kometa – Zelný trh Brno 19. 4. 2017

 

 

 

 

 

 

Kometa - Zelný trh Brno 19. 4. 2017
Kometa – Zelný trh Brno 19. 4. 2017

 

 

Kometa - Zelný trh Brno 19. 4. 2017
Kometa – Zelný trh Brno 19. 4. 2017
Kometa - Zelný trh Brno 19. 4. 2017
Kometa – Zelný trh Brno 19. 4. 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozpis přípravných zápasů Komety:

úterý 1. srpna: Třebíč–Kometa

čtvrtek 3. srpna: Kometa–Slovan Bratislava

úterý 8. srpna: Jihlava–Kometa

čtvrtek 10. srpna: Zlín–Kometa

úterý 15. srpna: Slovan Bratislava–Kometa Brno

čtvrtek 17. srpna: Kometa–Jihlava

…………………

Nový ročník Tipsport extraligy 2017/2018 zahájí obhájce mistrovského titulu před svým publikem 8. září a základní část končí 4. března 2018. V rámci prvního kola bude Brno hostit třinecké Oceláře. Na první venkovní zápas vyjedou svěřenci kouče Libora Zábranského do Hradce Králové, se kterým v nedávno skončené sezoně odehráli – včetně přípravy, základní části a play-off – celkem dvanáct zápasů!

Nejčastějším hracím dnem na vlastním ledě bude pátek. V tomto případě by mělo jít o celkem jedenáct utkání. Na neděli a úterý připadá šest zápasů, na netradiční středu pak tři duely. Termíny vzájemných duelů se mohou ještě měnit a dají se předpokládat i změny pořadatelství. Navíc Kometa, Třinec, Hradec a Liberec budou hrát premiérově Ligu mistrů, což může s termínovou listinou také zamávat.

Zajímavostí je fakt, že Kometa bude po sedmi letech hrát 26. prosince ve své domovské DRFG Areně. Na Vánoce pokaždé zajížděla na led soupeře, letos se utká na Štěpána doma s Jihlavou v pikantním duelu dvou nejúspěšnějších klubů české historie. Kalendářní rok zakončí obhájci titulu na ledě Vítkovic (30. prosince 2017).

První reprezentační přestávka je plánovaná na 6.–14. listopadu. Druhá pak tradičně mezi 10.–20. prosincem. Kvůli zimní olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu bude extraliga přerušena od 9. do 27. února.

Ke složení nového realizačního týmu řekl majitel, generální manažer a hlavní kouč Komety Libor Zábranský: „Na pozici prvního asistenta bude Kamil Pokorný, asistentem a videokoučem zůstává Jiří Horáček. Petr Haken zůstává i nadále asistentem u A mužstva. Je zároveň manažerem mládeže a šéftrenérem naší juniorky.“

Text a foto: Petr Podroužek