Knihy

Knihy – říjen 2017

Tom Hodgkinson

PODNIKÁNÍ PRO BOHÉMY

Užívejte si a vydělávejte přitom peníze. Od autora bestselleru Líný rodič.
Tom Hodgkinson se naučil, jak podnikat na základě pracně získané vlastní zkušenosti. Ze čtyřhodinového pracovního nasazení, kdy se jako spisovatel na volné noze živil psaním knih, se vrhl do podnikání, které obnášelo čtrnáct hodin dřiny denně: provozoval knihkupectví, kavárnu a organizoval vzdělávací kurzy. Z tohoto propagátora pohodového životního stylu se najednou stal neurotický cholerik: hulákal na zaměstnance, hádal se se zákazníky a potýkal se s finančním úřadem.

V knize Podnikání pro bohémy se Tom Hodgkinson podělí se čtenáři o své zkušenosti, které během této nelehké cesty nasbíral. Nabízí praktické rady, popisuje komické situace a seznamuje nás se všemi nástroji, jichž je zapotřebí k tomu, abychom mohli přetavit svůj talent do ziskového a zároveň zábavného podnikání.

Autogramiáda Toma Hodgkinsona 26. října v 17 hodin v knihkupectví Knihy Dobrovský na Joštově.


Amy Schumerová

DÍVKA S TETOVÁNÍM NA ZÁDECH

Slavná americká komička a její necenzurovaná zpověď.
Dívka s tetováním na zádech je velmi osobní zpovědí mladé komičky, která se rozhodla sdílet ve svých krátkých esejích, fejetonech a zamyšleních úplně všechno. Osobní vyprávění mnohdy připomínající deníkové záznamy nebo povídání s kamarádkou u kávy působí velmi přirozeně. Snad každý čtenář si v něm najde něco, co jej nejen pobaví, ale také přivede k zamyšlení a vzpomínání, jak na tom je on sám. Některé kousky vás chytí za srdce, jiné vás rozesmějí a naprosto odbourají. Amy Schumerová umí uhodit hřebík na hlavičku a zážitky z puberty nebo mládí vypráví s takovou vervou a slovním situačním humorem, že se tato kniha stala v USA naprostým bestsellerem. Amy Schumerová prostě lidi baví. Na pódiu, ve svých pořadech a teď i ve své knize.


Phil Lee

NORSKO

Nový celobarevný průvodce zemí fjordů, ledovců a vodopádů.
Norsko je už řadu let vyhledávaným cílem cestovatelů. Možná není zrovna na prvním místě při výběru letních rodinných dovolených upřednostňujících slunění na mořském pobřeží, ale je čím dál častěji zemí, kam směřují cestovatelé-samotáři, fotografové, milovníci přírodních krás, lyžaři a samozřejmě rybáři. Norská příroda je nezaměnitelná. Málokterý návštěvník této země by si nechal ujít výlet na velkolepé západní fjordy anebo drsné, leč nádherné Lofotské ostrovy. Řada turistů míří i do světoznámých národních parků, kterými vedou jedny z nejkrásnějších turistických tras.

V průvodci po Norsku nechybějí podrobné mapy, barevné fotografie, seznamy ubytování, stravování nebo nabídky cestovních kanceláří, schopných vytvořit vám výlety přímo na míru. Najdete v něm základní informace týkající se této země, stručnou historii i velmi užitečný slovníček. Kniha je praktickým společníkem pro ty, kteří cestují na vlastní pěst.


Karel Richter

PŘES KRVAVÉ ŘEKY

Československý východní odboj bez cenzury a legend.
Kniha přináší objevná, často až překvapivě neznámá fakta o československém východním odboji za druhé světové války. Díky zpřístupnění nejutajovanějších archivních dokumentů se autorovi podařilo vrátit této kapitole dějin Čechů a Slováků, zkreslené později komunistickou cenzurou či různými legendami, historickou pravdivost.

Publikace popisuje období, kdy se na východě začínal utvářet náš odboj, a končí v předvečer Slovenského národního povstání. Dozvíme se, jak se formovala československá jednotka, jak se ji vláda Sovětského svazu snažila využít pro své politické cíle nebo jak komunistická strana usilovala o získání rozhodujícího vlivu nad ní. Některé informace nejsou příliš známé – například bližší okolnosti obvinění Ludvíka Svobody ze špionáže a jeho postavení před válečný soud, anebo o snahách SSSR uzavřít mír s Německem.

Kniha je nabitá faktografickými informacemi, které jsou doplněny svědectvím účastníků bojů i civilistů, vzpomínkami osobností, úryvky z dopisů, z tisku a projevů politiků …

Vychází v aktualizovaném a rozšířeném vydání.