Film a video

Video – prosinec 2017

Best of Viktor Kubal – 3x Blu-ray disk

Zbojník Jurko

SR, 1976, 79 min.

Celovečerní animovaný film o nových dobrodružstvích slovenského zbojníka Jura Jánošíka, hrdiny, který nenávidí nespravedlnost a bojuje proti sociálnímu útlaku. Známý příběh je zpracován s typickým „kubalovským“ humorem, který je nedílnou součástí většiny filmů Viktora Kubala.


Krvavá pani

SR, 1980, 74 min.

Animovaný film o zločinu a lásce je inspirován historickou legendou o kruté Čachtické paní. Na pozadí romantického milostného příběhu s prvky komiky i tragična je zachycen věčný boj dobra a zla. Osudy Čachtické paní Kubal ve filmu líčí s humorem a nadhledem, jemu vlastním.


Výběr z animovaných filmů Viktora Kubala

SR, 122 min.

Průřez režijní tvorbou Viktora Kubala ve výběru Rudolfa Urce: Krátké animované filmy Studňa lásky, Zem, Dita na pošte, Janko Hraško u kúzelníka, Šach, Kino, Jedináčik, Čo sa stalo Janíkovi na ceste, Selekcia, Meteorológ, Na pravé poludnie, Idol a středněmetrážní Marcipánová komédia (1987).Perinbaba – Blu-ray disk

Československo/Západní Německo, 1985, 90 min.
Režie: Juraj Jakubisko
Scénář: Ľubomír Feldek, Juraj Jakubisko
Hrají: Giulietta Masina (Perinbaba), Tobias Hoesl (Jakub), Petra Vančíková (Alžbeta), Soňa Valentová (macecha), Pavol Mikulík (otec), Milada Ondrasíková (Dora), Valérie Kaplanová (Stará Zubatá), Eva Horká (Mladá Zubatá), Karel Effa (Prinzipal), Zita Furková

Pohádka o hodné a moudré stařence, která za pomoci kouzel vyráběla sníh a o odvážném Jakubovi, který se nebál ani smrti. Příběh zobrazuje odvěkou lidskou touhu po štěstí, porozumění a lásce, snahu překonat těžkosti a nakonec zvítězit nad zlem. Zároveň odsuzuje závist, chamtivost a touhu po rychlém a nečestném zbohatnutí.