Knihy

Knihy – červen 2017

Thug Kitchen

FUCK(T) DRSNÁ VEGANSKÁ KUCHAŘKA

Jezte pořádně a nekašlete na to! 
Pod jménem Thug Kitchen se skrývá tak trochu záhadná losangeleská dvojice, která se jednoho dne rozhodla, že se nebude cpát zdravým jídlem sama, ale že k tomu, pokud možno, nenásilně přinutí i své okolí a posléze i cizí lidi. „Však zelenina a vůbec všechno, co se dá nacpat pod pojem veganská strava, je skvělý a taky zdravý žrádlo pro všechny lidi, co jim není šumák, co do sebe cpou.“  Dnes má Thug Kitchen milion přátel na facebooku a třeba Gwyneth Paltrow je z jejich receptů úplně vedle. „Jasně, spousta kuchařek káže o tom, jak je důležité jíst víc kapusty, proč zázvor léčí záněty nebo jak se vaří s mladýma výhonkama nebo s hromadou kopřiv. Jenomže tyhle knížky (a blogy) jsou často dost nudný a snobský jak čert – a většina lidí si prostě ten trendy humbuk nemůže, ať už kvůli nedostatku času nebo peněz, dovolit!“ Thug Kitchen žijí v reálném světě. Ve své první knize mají více než 100 receptů na jídla, která mají nejraději. Díky Thug Kitchen vás vaření finančně nezruinuje, perfektně si ho užijete a ještě si zdravě pochutnáte!


Mark Frost

TAJNÁ HISTORIE TWIN PEAKS

Je to jako ten nejkrásnější sen a ta nejhorší noční můra dohromady. Vítejte v městečku Twin Peaks.
Když se v roce 1990 na televizních obrazovkách objevil seriál Městečko Twin Peaks, získal si okamžitě srdce fanoušků po celém světě a stal se jedním z kultovních televizních seriálů. Režisér David Lynch vybudoval bizarní, fantaskní a často děsivý svět zdánlivě poklidného maloměsta, v němž se postupně rozplétá předivo záhad započatých vraždou mladé dívky. Ale byl to skutečně opravdový začátek všech podivností, které jsou s městečkem Twin Peaks spojeny? Nyní přichází spolutvůrce seriálu Mark Frost s příběhem, na který fanoušci čekali dlouhých 25 let. Kniha  rozšiřuje svět původního seriálu a nevysvětlitelné jevy, ke kterým zde docházelo, zasazuje do rozsáhlého příběhu. Na jeho počátku se vracíme až do 19. století, k prvním kontaktům Američanů s domorodými indiány. Vše totiž nasvědčuje tomu, že kořeny záhad leží hluboko v dávné minulosti. Jedno tajemství však vede ke druhému… až k závěrečným šokujícím událostem.


Fiona McAuslanová, Matt Norman

KUBA

Průvodce úchvatnou Kubou, ve kterém najdete vše, abyste si toto výjimečné místo náležitě vychutnali.
Zapomeňte na strašení typu „rychle na Kubu, než se změní“. To, co dělá Kubu výjimečnou, nikam nezmizí. Havanské koloniální centrum stále zní sladce melodickou salsou a frenetickými zvuky klaksonů a celé město postupně ožívá novými soukromými podniky a galeriemi. Bílé písečné pláže září jako dřív a pohoří Sierra Maestra dodnes vypráví řadu revolučních příběhů. Náš podrobně zpracovaný, kompletně přepracovaný průvodce vám bude na všech cestách neocenitelným společníkem. V průvodci najdete nejkrásnější památky, itineráře, zasvěcené recenze, seznamy pěti nej, kompletní informace, detailní mapy a osvědčené tipy.


David leffman, James Proctor

ISLAND

Průvodce pohádkovou zemí.
Island sice není vyhledávaným cílem milovníků spalujícího slunce a horkých pláží, ale nabízí jedinečné atrakce, velmi vzácné na celém světě. Navíc jsou tyto ohromné přírodní útvary jen minimálně dotčené člověkem, což z nich dělá monumenty, před nimiž se tají dech. Když si pak ještě uvědomíte, že v tomto ledovém království stojíte jen kousek od polárního kruhu, celé to pohádkové kouzlo se ještě znásobí. Na Islandu žije necelých 323 000 obyvatel, z toho dvě třetiny přímo v hlavním městě Reykjavíku. To znamená, že budete-li chtít procestovat a prozkoumat celou zemi, můžete jet hodiny a hodiny a nenarazíte na jediného člověka. Průvodce doplňují praktické informace, stručná historie země, popis islandských ság nebo stručný slovníček. A nechybí ani spousta barevných fotografií a praktických podrobných map.