Letem netem

Kam s dětmi za zábavou?

Lamacentrum Hády
www.lamacentrum.cz

Pro milovníky zvířat, budoucí malé chovatele nebo pro ty, kdo chtějí relaxovat v přírodě. Lamacentrum v bývalém vápencovém lomu Džungle na Hádech na kraji Brna nabízí nezapomenutelné zážitky v úchvatném prostředí zeleně a vápencových skal. Mají zde nabídku ekologických výukových programů pro předškoláky, školáky i dospělé. Můžete se zúčastnit vzdělávacích aktivit a hlavně dostat se do přímého kontaktu s tímto jihoamerickým zvířetem.

Dopravní hřiště
www.dopravnihristebrno.cz

Máte doma malého cyklistu, budoucího policistu či fanouška dopravních situací? Určitě se tedy vydejte na dopravní hřiště u sedmé brány brněnského výstaviště. Zde si může každý malý návštěvník vyzkoušet bezpočet dopravních situací, prověřit znalost dopravních značek a předpisů. K dispozici je i několik kol k zapůjčení. Provoz je celoroční, hřiště je částečně kryté a nechybějí zde akce pro školy i pro veřejnost. Hřiště provozuje Městská policie Brno, takže se zde dozvíte i spoustu informací o práci strážníků. Vstup je zdarma.

Otevřená zahrada
www.otevrenazahrada.cz

Oáza klidu a vskutku netradiční a krásná zahrada v blízkosti samotného centra Brna. Můžete se zde toulat zelení, děti mohou hrát hry na interaktivních stanovištích. Je to tu taková malá městská farma s bylinkovou a užitkovou zahradou. Jako bonus zde hlavně pro děti chovají ovce, králíky, slepice a včely. Pro dospělé, kteří se zajímají o pasivní bydlení, je zde vzorová budova se zelenou střechou. Pravidelně se zde konají kurzy a workshopy.

Modelový svět
www.modelovysvet.cz

Který kluk by nemiloval vláčky, autodráhy či modely autíček. Tohle všechno, ale hlavně obrovské kolejiště, zasazené do kulisy města, po kterém jezdí pravidelně několik vlakových souprav, najdete v samém centru Brna. Dopravní nehody, UFO, dinosauři, letadla, nádraží, tunely, mosty, kolotoče, záchranáři nebo letní kino, to vše a spousta dalších tvoří kulisu nádherného a vskutku do detailu propracovaného panelu s kolejištěm. Nezapomenutelným zážitkem pro všechny je, když průvodce zhasne světlo a celé digitální kolejiště se ponoří do nočního života …

 

Dětské muzeum
www.mzm.cz/detske-muzeum

V Moravském zemském muzeu myslí i na děti. Připravují zde speciální programy a didaktický materiál k výstavám pro děti všech věkových kategorií, nezapomínají ani na studenty středních a vysokých škol. Navštívit zde můžete tematické výstavy a workshopy pro děti. Program této speciální odnože Moravského zemského muzea můžete sledovat na: www.facebook.com/detivmzm.

Redakčně zpracovala: Milena Hurajová