Soutěže Aktuality Gastro News Lifestyle

JOLI – KOKOSKY zdravé velikonoční vaření

I mlsání o svátcích může být zdravé

SUROVINY na JOLI – KOKOSKY:

mandle Nonpareil 300 g
kokosová mouka bio 700 g
kokos strouhaný bio 400 g
med 300 g
máslo 500 g
čistá voda – podle potřeby

 

Mandle den před konzumací zalijte vařící vodou, promíchejte, slijte a znovu je zalijte vařící vodou a nechte 10 minut odstát. Pak slijte a oloupejte. Po opláchnutí je znovu zalijte nejlépe vždy čistou vodou bez chlóru a nechte namočené přes noc. Před použitím slijte vodu a mandle opláchněte. Tímto je zbavíte držáků výživných látek, které se potom mohou plnohodnotně vstřebat do vašeho těla. Vysušte je utěrkou.
V míse čistýma rukama vytvořte těsto z mouky, medu, másla a z 250 g strouhaného kokosu. Dejte do lednice na půl hodiny odpočinout.
Lžičkou naberte odpovídající množství těsta a rukou do něj vtlačte celou mandli, která vám vytlačí postranní těsto, které uzavřete. Poválejte si tento váleček či kuličku ve svých dlaních a pak je obalte ve zbývajícím kokosu. Joli – kokosky si uchovávejte ve skleněné míse a v lednici do snězení. Nepečené dobroty na váš velikonoční stůl připravíte i bez zkušeností s vařením a pečením.
Upozornění: Pokud milujete svou slinivku a střevo, nepijte k nim kávu! Mléčný tuk s kávou není prospěšný pro naše zdraví.

Jolana Janišová – autorka jednoduchého bezlepkového systému stravování na posílení imunity těla Improvizační vaření a poradce pro výživu; autorka knihy Jídla Světla – Kuchařka pro život 1; originálních receptů snídaní Sladké placky ; chutných, výživných energeticky bohatých Pyré a dalších kurzů zdravého vaření podle vlastních originálních receptů.

 

 

 

SOUTĚŽ

Knihu Jídla Světla – Kuchařka pro život 1 s dalšími recepty Jolany Janišové na zdravé dobroty můžete vyhrát v naší SOUTĚŽI:

Soutěžní otázka: Co Jolana Janišová ve svých receptech a článcích o výživě označuje pojmem „Jól„?

Nápovědu najdete na www.improvizacnivareni.cz v Slovníčku pojmů Jolany Janišové.

Svoje odpovědi posílejte do 25. května na e-mail: soutez@newexpress.cz a do předmětu napište heslo JÍDLA SVĚTLA. Výherce knihy budeme informovat e-mailem.

Účastí v soutěži soutěžící souhlasí s tím, aby redakce NEW expressu bezpečně uložila zadanou e-mailovou adresu po dobu trvání soutěže a použila ji pro zaslání oznámení soutěžícímu v případě výhry v soutěži. Po ukončení soutěže redakce NEW expressu e-mailové adresy soutěžících neshromažďuje, neukládá ani neumožňuje přístup k těmto kontaktům třetím osobám a subjektům.