Soutěže Gastro News Lifestyle

Improvizační vaření Jolany Janišové

MALINOVÝ MAMUT

Tentokrát vám přinášíme tip na jídlo, díky kterému se hladina energie v těle postupně zvedá a vydrží velmi dlouho. Jak název této pochoutky napovídá, jejím snědením získáte „mamutí sílu“.

Základní ingrediencí pro přípravu pochoutky je speciální druh pšenice, která je od roku 1990 chráněná a je evidována pod značkou KAMUT. Pšenice značky KAMUT je starověkou odrůdou velmi výživné Khorasanské pšenice, která na rozdíl od jiných zrn obsahuje navíc selen a měď. Proto je vhodná pro lidi s celiakií, s onemocněním ledvin, rakovinou, migrénami, křečemi a hlavně jako prevence civilizačních onemocnění.

SUROVINY:
kamut zrno – 1 hrnek
pohanková mouka – 2 hrnky
vejce – 5 ks
maliny čerstvé – 5 hrnků
lněné semínko – 1/2 hrnku
med – 3 lžíce
himalájská sůl – špetka
jedlá soda – 1 pol. lžíce
xylitol z břízy – 3 pol. lžíce
panenský kokosový olej na vymazání pekáče
čistá voda – podle potřeby

Jolana Janišová

POSTUP PŘÍPRAVY:

Kamut důkladně propláchněte čistou vodou a den dopředu ho namočte ve dvou hrncích čisté vody. Vařte v namáčecí vodě v tlakovém hrnci po dobu 45 minut. Nechte jej vychladnout v téže vodě.
Lněné semínko pomelte a dejte do mísy spolu s omytými malinami, moukou, vejci, medem, kamutem, sodou a xylitolem. Na vytvoření hutného, vláčného těsta použijte dle potřeby kamutový vývar. Pak vložte těsto do vymazaného pekáče a pečte v předehřáté troubě jednu hodinu při 170 °C.
Malinový Mamut je ideální na snídaně. Dobrou chuť. ❤

Další recepty na zdravé mlsání najdete v kuchařské knize Jolany Janišové Kuchařka pro život www.kucharkaprozivot.cz

Jolana Janišová – autorka jednoduchého bezlepkového systému stravování na posílení imunity těla Improvizační vaření, poradce pro výživu, autorka knihy Jídla Světla – Kuchařka pro život 1, originálních receptů snídaní Sladké placky; chutných a výživných Pyré a dalších kurzů zdravého vaření podle vlastních originálních receptů.

www.improvizacnivareni.cz

SOUTĚŽ

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA

O knihu Jídla Světla – Kuchařka pro život 1 si můžete zasoutěžit, pokud odpovíte na soutěžní otázku:

Soutěžní otázka:

Kolik originálních receptů na zdravá a chutná jídla najdete v kuchařce Jolany Janišové Jídla Světla – Kuchařka pro život 1?

Svoje odpovědi posílejte do 10. října na e-mail: soutez@newexpress.cz a do předmětu napište heslo Jídla světla. Dva výherce knížky Jídla Světla – Kuchařka pro život 1 budeme informovat e-mailem.

Odpověď na soutěžní otázku najdete na https://improvizacnivareni.cz/jidla-svetla/

Účastí v soutěži soutěžící souhlasí s tím, aby redakce NEW expressu bezpečně uložila zadanou e-mailovou adresu po dobu trvání soutěže a použila ji pro zaslání oznámení soutěžícímu v případě výhry v soutěži. Po ukončení soutěže redakce NEW expressu e-mailové adresy soutěžících neshromažďuje, neukládá ani neumožňuje přístup k těmto kontaktům třetím osobám a subjektům.