Aktuality Zprávy

Exportéři z ČR prezentovali v Chorvatsku vybavení pro veřejný prostor

 

Zastupitelský úřad ČR v Chorvatsku v rámci projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR zorganizoval 2. 4. 2019 v Záhřebu exportní seminář s názvem „Prezentace českých dodavatelů – vybavení měst a obcí v Chorvatsku“.

Konal se ve spolupráci se Zahraniční kanceláří agentury Czech Trade v Záhřebu, která se podílela na akvizici chorvatských komunálních podniků a vedení měst a obcí.

Mobilní čerpací stanice od Topmatic Energy z Brna

Prezentace českých exportérů produktů či služeb pro chorvatské komunální podniky a firmy poskytující služby ve veřejném prostoru se konala letos poprvé. Prezentovalo se osm českých firem: NATE – linky pro mytí kontejnerů na odpad, Topmatic Energy – mobilní čerpací stanice, Reflex Zlín – podzemní i povrchové kontejnery pro odpad, NANO PLM+ – unikátní technologie ochrany fasád a památek před sprejery, protiskluzové nátěry na podlahy, REGUTEC – recyklace pneumatik a výroba podlah např. pro dětská hřiště, AQUATEST – komplexní řešení ekologických zátěží, Asio – čističky odpadních vod a REPO – bezvýkopové technologie rekonstrukce potrubí. Cílem semináře bylo představit potenciálním klientům a partnerům české zkušenosti a inovativní výrobky a technologie. Seminář vytvořil interaktivní platformu pro osobní setkání, kde se mohly diskutovat reálné možnosti budoucí spolupráce.

Zdroj: Petr Kašička, ekonomický diplomat, Zastupitelský úřad Záhřeb