Novinky a vychytávky Lifestyle

DOBA ELEKTRICKÁ – BUDOUCNOST MOBILITY

Proč zvolit automobil s elektrickým pohonem?

 

Ušetříte na provozních nákladech
Po dobu životnosti vozu dáte za jeho provoz a údržbu méně peněz. Jak je to možné? Kouzlo není jen v tom, že cena elektřiny potřebné k jízdě elektromobilem je nižší než cena benzinu či nafty pro jízdu na stejnou vzdálenost, ale protože elektromobil má méně pohyblivých součástí než spalovací motor, náklady na údržbu jsou také nižší.
Menší emise
Vůz s hybridním či plně elektrickým pohonem může produkovat menší emise než auto s tradičním spalovacím motorem. Elektromobil přímo při jízdě neprodukuje vůbec žádné emise.
Snadné nabíjení
Obliba elektromobilů se každým rokem zvyšuje a cestovat s nimi na delší vzdálenosti je stále snazší. V Evropě se nachází již více než 120 000 nabíjecích stanic a do roku 2020 je jich plánováno až 500 000. Nabíjet můžete z běžné domácí zásuvky, nástěnné nabíječky nebo speciální rychlonabíječky se stejnosměrným proudem.

NOVÝ FORD MONDEO HYBRID

Chytrá hybridní technologie, prakticky navržený interiér a nekompromisní úložný prostor. Propojením konvenčního a elektrického pohonu nabízí Ford Mondeo HEV kombi dokonalou kombinaci nízké spotřeby a emisí CO2 (101 g/km), všestrannosti a výkonu. První vozy se v České republice objeví v dubnu, svůj vůz si ale můžete objednat již nyní.
Nové Mondeo je k dispozici ve výbavách Trend, Business Edition, Titanium, ST-Line a Vignale se zážehovým motorem 1.5 EcoBoost o výkonu 165 k, vznětovým motorem 2.0 EcoBlue o výkonu 120 k, 150 k nebo 190 k, či s hybridním motorem 2.0 Hybrid iVCT o výkonu 187 k.
Více na www.ford.cz

IONITY – S ELEKTROMOBILEM NA DLOUHOU TRAŤ

Elektrická revoluce se nedotýká jen automobilů. Výrobci elektromobilů investují také do infrastruktury potřebné k cestování na delší vzdálenosti. IONITY je společný podnik firem Ford, BMW Group, Daimler a značek Audi a Porsche z Volkswagen Group. Společně budují celoevropskou síť spolehlivých a výkonných rychlonabíjecích stanic, abyste nemuseli na cestách trávit nabíjením tolik času. Už dnes můžete na cestách po Evropě využívat nabíjecí stanice IONITY v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Francii, Belgii, Dánsku, Norsku, Švédsku a v Itálii.