Tipy pro volný čas

DEKKADANCERS v Brně

Foto: Michal Siroň

30. října v divadle Reduta

Soubor DEKKADANCERS je jeden z předních současných tanečních souborů v Čechách. Je složený ze sólistů a choreografů Národního Divadla Praha a již od roku 2009 je velmi oblíbený pro svůj neotřelý humor, pohybovou invenci, energii a virtuozitu. Do Brna přijedou „Dekáči“ s inscenací DEKKADANCERS NA JIHU, což je večer, na kterém spolupracovali s baletem Jihočeského divadla, složený ze tří choreografií.

První choreografii Přesně včas vytvořila dvojice Ondřej Vinklát a Štěpán Pechar. Propojují v ní klasickou a elektronickou hudbu, aby „přesně včas“ pohybem zprostředkovala cítění času.

Druhá část s názvem Faunovo odpoledne je choreografií Marka Svobodníka, bývalého sólisty Baletu Národního divadla Brno. Ztvárňuje stav změněného vědomí – snění, v němž se obrazy uchovávané v paměti a naše fantazie v onu chvíli mísí s událostmi prožívané vnější reality. Zkrátka všichni lidé, i faunové, mají své sny, ale jen někteří se souží pro iluzi.

Třetí choreografie Viktora Konvalinky Elixír je vtipná „vizuální audiokniha psaná krví“ s mluveným slovem Jiřího Lábuse. Tentokrát se ocitneme v ospalém baru na francouzském venkově, který nečekaně ožije, když hosté zjistí, že někde blízko lze najít klíč k elixíru věčného života. Zdejší hosté mají vlastní plány, někteří temnou minulost a i zdánlivě neškodné jeptišky mohou být vášnivě nebezpečné.

Nenechte si ujít možnost královsky se pobavit!

Foto: Michal Siroň
navigate_before
navigate_next