Divadlo Tipy pro volný čas

DANCE BRNO 2019

Druhý ročník mezinárodního tanečního festivalu současné a neoklasické baletní tvorby navazuje na loňský projekt Dance Brno 100 a více než čtvrt století Baletem NdB pořádaný festival Tanec Brno. Červnový program festivalu představí Litevský národní balet, Slovinský balet národního divadla v Mariboru a italský soubor současného tance Spellbound Contemporary Ballet.
www.dancebrno.com

Litevský národní balet Vilnius
Der Prozess
Choreografie: Martynas Rimeikis
Hudba: Mindaugas Urbaitis
Der Prozess na motivy románu Franze Kafky je prvním celovečerním dílem mladého litevského choreografa Martynase Rimeikise. Společně s působivou původní hudbou a chladnou scénou představující monumentální gilotinu, vypráví autor silný příběh konfrontující individualitu člověka a oficiální systém.
20. 6. 2019 od 19.00 v Janáčkově divadle

Spellbound Contemporary Ballet
Rossini Ouverture
Choreografie a režie: Mauro Astolfi
Hudba: Gioachino Rossini
Spellbound se v inscenaci ROSSINI OUVERTURES vydává na snovou cestu lemovanou vzpomínkami a postavami, které vyprávějí příběh o osamělém, veselém, smutném i statečném muži. Tyto vzpomínky a postavy obývají symbolickou a tajemnou strukturu, která je velkým archivem – tajným domem Rossiniho, který zachoval, katalogizoval a proměnil ve sbírku své kouzlo, jídlo, lásky a život, který i přes dlouhou chorobu byl vzrušující, smyslný a tělesný. Pro choreografa Maura Astolfiho je uvedení díla ROSSINI OUVERTURES způsobem, jak vzdát hold tomuto nádhernému umělci.
22. 6. 2019 od 19.00 v Janáčkově divadle

Balet Slovinského národního divadla Maribor
Hora
Choreografie: Edward Clug
Hudba: (smyčcový kvartet) Balanescu
V choreografii Hora, původně vytvořené pro dortmundský balet, se choreograf Edward Clug poprvé ve své kariéře obrací ke svým kořenům a k hudebnímu dědictví rodného Rumunska. Zkoumá význam osudových událostí v našich životech a sílu rituálů ve společnosti. Hudebním motivem se mu staly sofistikované a pečlivě upravené etnické prvky v tvorbě legendárního smyčcového kvarteta Balanescu.

 

Cantata
Choreografie: Mauro Bigonzetti
Hudba: Gruppo Musicale Assurd
Půvabná choreografie Maura Bigonzettiho byla vytvořena pro lisabonský baletní soubor Gulbenkian. Jedinečný choreografický jazyk Bigonzettiho, jeho vášnivá i niterná gesta odrážející středomořský temperament vyvolávají celé spektrum emocí, které v kontrastu k hořkosladkým tradičním melodiím jižní Itálie oslavují krásu života ve své všudypřítomnosti a smyslnosti.
24. 6. 2019 od 19.00 v Janáčkově divadle

Foto: archiv NdB

Více informací o festivalu DANCE BRNO 2019: https://www.dancebrno.com/