Mix

Čtyřicet buchet pro Švanciho

V neděli 5. listopadu slaví rovných čtyřicet let Petr Švancara. Stále ještě fotbalista, ale i manažer, moderátor a v neposlední řadě mediálně zdatný a známý „Švanci“, jak se Petrovi říká, je v posledních letech hodně vidět na plakátech, reklamních poutačích a na nejrůznějších benefičních i komerčních akcích. Ať už se to někomu líbí nebo ne, Petra je v Brně plno, baví ho to a faktem je, že to všechno zatím zvládá a stíhá ve zdraví a s úsměvem. Dělá tak radost svým příznivcům, kterých má hojně i mezi dětmi, jak jsme se mohli přesvědčit i v Bosonohách při sportovní benefici „Vzhůru za rekordy!“, kterou v minulém měsíci navštívil společně s dalšími brněnskými fotbalovými ikonami.

Když se podíváte pozorně na fotku ze zářijového čísla NEW expressu, uvidíte, že Petr má jako předzvěst svých čtyřicátin při společném focení v ruce talíř se čtyřiceti buchtami. Bosonožské buchtičky mu chutnaly, což svědčí o jeho apetýtu – nejen pracovním. Ke cti mu budiž řečeno, že děti a mládež nejen pravidelně vtahuje do svých aktivit, ale v Bosonohách se s dětmi podělil také o menáž.

Popřejme mu ke čtyřicátinám, ať mu i nadále chutná a aby ta radost a úsměvy, které rozdává, měly stále grády a byly pořád opravdové.

Vladimír Koudelka, foto Igor Zehl