Telekomunikace

CHYTRÉ LAVIČKY

Na českém trhu se objevily designové hypermoderní lavičky určené do veřejného prostoru. Jsou z dílny české firmy mmcité, která se specializuje na moderní designový městský mobiliář. Designéři z mmcité se snaží vytvářet nabídku mobiliáře pro všechny, kteří chtějí vytvořit ve veřejném prostoru něco mimořádného.

Lavičky z designérské dílny mmcité jsou vybaveny zařízením pro dobíjení mobilních telefonů nebo laptopů, stojany pro dobíjení elektrokol nebo integrovaným LED osvětlením. To vše je zabaleno do moderního designu. Lavičky mohou být dovybaveny celoocelovými stolky pro odložení nápojů, laptopu nebo knihy.

Součástí laviček Smartcité Eblocq je šest uzamykatelných boxů integrovaných do těla parkové lavičky. Žádná nevzhledná skříň, ale sedací prvek s rozšířenou funkcí. Koncept Smart cities ve své skutečně chytré podobě a ve skvělém designu. Ve městě může přijít vhod těm, co si na svém elektrokole přijedou něco vyřídit na úřad, zatímco těm ostatním poslouží jako obyčejná lavička. Ve školách, sportovních nebo hotelových areálech, v restauracích a v blízkosti cyklostezek se může stát součástí infrastruktury podporující e-mobilitu.

Šest uzamykatelných boxů skrývá 230V zásuvku na dobíjení akumulátorů elektrokol a USB zásuvku pro dobíjení telefonů nebo tabletů. Každý box je pro usnadnění manipulace osvětlený a dostatečně velký pro uschování standardní cyklistické přilby, menšího batůžku a dalších nezbytností. Lavička je dále vybavena venkovní USB zásuvkou pro dobíjení telefonu mimo uzamykatelný box.

Designéry „chytrých“ laviček jsou zakladatelé a majitelé bílovické firmy mmcité David Karásek a Radek Hegmon.

Redakčně zpracovala: Milena Hurajová, Foto: internet a archivy firem

navigate_before
navigate_next