Soutěže Hudba

CESTY DO ROCKOVÉHO NEBE

Petr Gratias

CESTY DO ROCKOVÉHO NEBE

Jedenatřicet portrétů československých rockerů
Petr Gratias

Brněnský hudební publicista Petr Gratias, hudební redaktor naší redakce, připravil literární projekt nazvaný Cesty do rockového nebe. Umělci, o nichž tato kniha hovoří, nás předešli na cestě k nekonečnosti a nyní hrají a zpívají v hudebním nebi. Neměli bychom na nich zapomenout, nebylo by to fér. A proto vznikla tato kniha, která nám jejich jména a práci bude připomínat a vracet do současnosti.
„Rozhodl jsem se sepsat osudy hudebníků a zpěváků, kteří předčasně opustili tento svět a odešli do hudebního nebe. Najdete mezi nimi známá jména, která se ve své době s jistou nadsázkou ‚svou slávou dotýkala hvězd‘, ale také jména, která nebyla v tisku, rozhlasu a televizi nijak zvlášť akcentována, a přesto se o jejich podílu na vývoji hudby, o jejich pracovitosti i originalitě vědělo. Když tito umělci odešli, věnovala se jim mnohdy jenom letmá vzpomínka a jejich jména začala neprávem zvolna upadat do zapomnění,“ píše v úvodu knihy Petr Gratias.
Kniha Cesty do rockového nebe mapuje osudy Mejly Hlavsy, Radima Hladíka, Aleše Drvoty, Petra Kalandry, Deža Ursinyho, Mikiho Volka a dalších jedinečných osobností československé rockové scény.

 

Nakladatelství JOTA, 288 stran, 448 Kč
Více na www.jota.cz

SOUTĚŽ

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA

Můžete soutěžit o 3 knihy CESTY DO ROCKOVÉHO NEBE:

Soutěžní otázka: Kolik portrétů československých rockerů obsahuje kniha CESTY DO ROCKOVÉHO NEBE?
Svoje odpovědi posílejte do 10. října 2019 na e-mail: soutez@newexpress.cz a do předmětu napište heslo ROCK 

Tři výherce knihy CESTY DO ROCKOVÉHO NEBE budeme informovat e-mailem.

 

Účastí v soutěži soutěžící souhlasí s tím, aby redakce NEW expressu bezpečně uložila zadanou e-mailovou adresu po dobu trvání soutěže a použila ji pro zaslání oznámení soutěžícímu v případě výhry v soutěži. Po ukončení soutěže redakce NEW expressu e-mailové adresy soutěžících neshromažďuje, neukládá ani neumožňuje přístup k těmto kontaktům třetím osobám a subjektům.