Alternativní životní styl

CELOSTNÍ MEDICÍNA V KOSTCE aneb Hon na čarodějnice versus realita konvenční medicíny

Možná jste si všimli, že v poslední době je velká snaha o diskreditaci alternativních přístupů v medicíně. Částečně to chápu, jelikož mezi terapeuty vnímám obrovský počet egoistických bláznů, prodejců MLM, terapeutů, kteří jsou přesvědčeni o tom, že hlavní příčina 99 % zdravotních potíží je způsobena tasemnicemi a jinými červy. Ano, šarlatánů a lidí bez vzdělání a selského rozumu je požehnaně, ale máme i mnoho výborných léčitelů.

Proč je ale o alternativu takový zájem? Někdy je u chronických nemocí konvenční medicína evidentně zcela bezmocná. Jak by nebyla! Jedna věc je sešroubovat zlomenou nohu, odstranit nádor, nebo vytrhnout zub, ale pokud jde o chronické záněty, autoimunitní nemoci, rakovinu atd., tak zde je příčina v našem životním stylu, stravě, životní harmonii a podobně. Toto dnes západní medicína prostě neřeší a cítí to velká část veřejnosti.

Honíme šarlatány, točíme o nich skryté reportáže, ale co náš zdravotní systém, jak je na tom? Povím vám svůj vlastní příběh … Jednou jsem nešikovně spadl v lese a hlavou narazil o zem. Dojel jsem domů, ale ráno jsem už nevstal, bylo mi zle a nevěděl jsem, kde je nahoře a kde dole. Zavolal jsem záchranku. Paní „na drátě“ mi řekla, ať zkusím po čtyřech dolézt aspoň ke zvonku a otevřít sanitářům. Zazvonili a já jsem se doplazil k domácímu telefonu. Ozvalo se „Pojďte okamžitě dolů, vezměte si OP atd.“ Odvětil jsem, že nemůžu chodit. Odpověděli, že si mám pohnout a nekecat, nebo že jedou pryč. Plazil jsem se čtyři patra po břiše dolů po schodech. Hrůza! Dole mě hodili na nosítka a jelo se s houkačkou stylem brzda, plyn. Když jsem se v bohunické nemocnici po třech hodinách dostal na řadu, tak řekli, že nefunguje CT, takže další jízda po Brně … Hospitalizovali mě a ráno, když jsem už 36 hodin nejedl a nepil, mi sestra donesla rohlík s rakovinotvorným taveným sýrem. Odvětil jsem, že je nahlášeno, že nejím lepek. Ona, že na to nejsou zařízeni a že nebudu jíst tedy nic. Vedle mě ležel mladý muž, jenž po narození syna havaroval na motorce, měl těžká zranění, přišel o oko, měl dolámané ruce, nohy … Řekl mi: „to je tady normální, mě když reoperovali nohu, kam se dostala infekce, tak mě utáhli obvaz tak, že noha černala. Když jsem se zdrátovanou čelistí zavolal v noci sestru ana tabulku napsal, že to nesnesitelně bolí, tak mě odbyla, ať neotravuju. No ana mé opětovné přivolání zareagovala tak, že jsem nic horšího v životě nezažil. Přivázala mi k posteli ruce pásky se slovy, že teď už bude klid.“ Další noc dovedli na pokoj agresivního opilce, který napadal sestry, lékaře a nakonec začal napadat i nás. Nevydržel jsem to, ráno podepsal reverz a doslova utekl. Toto byl můj zážitek a bohužel nebyl jediný. Šílené je, že tyto příběhy slýchám od svých klientů v poradně denně. V systému chybí lidskost, člověk je jen položka. Aby ne, bez prevence je čím dál více nemocných, lékaři nemají čas, jsou přepracovaní a nakonec léčí, nicméně neuzdravují.

Takže ano, řada léčitelů jsou šarlatáni, ale i přesto je stav zdravotnictví tak tristní, že léčitele a terapeuty vyhledává čím dál víc lidí, včetně našich politických špiček. Sorry, Andreji.

Adam Šeda – NÁVRAT ZDRAVÍ
Poradna výživy a celostní medicíny www.navratzdravi.cz