Zprávy

Brněnská restaurace Signature oslavila narozeniny plněním dětských snů

Druhá na druhou – tak zněl název benefičního večera a zároveň oslavy druhých narozenin brněnského restaurantu Signature, který se  konal na začátku listopadu. Dva Moraváci – Jiří Lešikar a Lumír Sendrei, dva roky provozu restaurace Signature u dálnice D1 a plnění dlouhodobých dětských snů za pomoci zpěvačky Ilony Csákové, šéfkuchaře Pavla Veltruského a Bar akademie pod záštitou České barmanské asociace. Podruhé také spojili síly s neziskovou organizací POMÁHÁME, z. s.

Narozeniny podpořily studenty ze specializované střední školy F. D. Roosvelta v Brně

Protože majitelé restaurace Signature rádi dělají věci, co mají smysl, během oslavy splnili společně s POMÁHÁME, z. s. celoživotní sen studentům specializované Střední školy F. D. Roosvelta. Dvacetiletý Denis Žíla s dětskou mozkovou obrnou se chce stát barmanem, proto  na oslavu dorazila nepřehlédnutelná postava brněnské barmanské scény David Švábenský – lektor České barmanské asociace. Během večera s Denisem míchali drinky a zároveň mu předal voucher na barmanský kurz od Barakademie.cz. Devatenáctiletá Melanie Sloupová s mentálním postižením miluje zpěv a jejím snem je zpívat před publikem. Během večera vystoupila po boku Ilony Csákové, která patří mezi pravidelné hosty restaurace.

Bohatý doprovodný program

O narozeninový dort se postarala studentka na vozíčku Ester Láznová, připravovala jej společně se Šárkou Diváckou ze Sorry, pečeme jinak a s šéfkuchařem Pavlem Veltruským. Ten se také postaral o fantastické občerstvení na oslavě. Během večera vystoupila uskupení Cimballica, hosté obdivovali i velkolepou světelnou show.

Dva roky v číslech

Po prvním zkušebním roce má za sebou Signature i ten druhý, a tak je na místě lehké ohlédnutí. Od otevření prodali přes 225 000 porcí jídla, zaznamenali tak 25% nárůst oproti loňskému roku. Co se do povědomí veřejnosti rozšířilo ještě víc než kvalitní gastronomie, je Signature vinotéka. „Za rok 2018 jsme prodali 4 700 lahví, což je o 100 % více než předchozí rok,“ vypočítává majitel restaurace Jiří Lešikar. „Největším překvapením a zároveň rozčarováním je fakt, že stále neroste počet hostů cestujících po D1, lidé cestují ve spěchu a preferují fastfoodová zařízení. Našimi hosty jsou nejčastěji lidé z Brna, kteří se velmi často vracejí,“ dodává.

Foto: archiv restaurace Signature