Soutěže Na večer Aktuality Tipy pro volný čas

Bolek Polívka chystá premiéru – SOUTĚŽ o vstupenky

Bolek Polívka a Milan Lasica
v hlavních rolích připravované premiéry hry
KLÍŠTĚ

Foto Jiří Salik Sláma

Událostí letošní sezony Divadla Bolka Polívky je nepochybně připravovaná premiéra Bolkovy autorské hry KLÍŠTĚ, kterou také sám režíruje. Bolek Polívka a Milan Lasica v hlavních rolích jsou příslibem zajímavého divadelního zážitku. Premiéra 10. května je již vyprodaná, ale KLÍŠTĚ můžete zhlédnout do konce sezóny ještě v dalších devíti termínech. A na co se můžete těšit?
Na dvou scénách divadla paralelně probíhají kostýmové zkoušky a fotografování postav. Dva staří přátelé se setkávají v divadelním klubu. Dlouho se neviděli. Oba jsou postarší, vypelichaní, bývalí kohouti. Jejich setkání by bylo radostnější, kdyby nebylo nepříjemných vzpomínek, výčitek a řinčení přebujelého jáství. Nevíme, zda tito dva žijí podzim života nebo jaro smrti. Důležité role hrají také barman (Petr Halberstadt), ožívající socha Komtura (Milan Sedláček) a dívka Leona (Kamila Valůšková / Gabriela Štefanová). Ti dva si na ní poměřují své svůdcovské schopnosti. Spíše ze zvyku. V divadelním klubu je zakázáno pít alkohol i kouřit. Žilo se, už se nežije. A zdá se, že žít se nebude. Smutné. Komické. Život je divadlo, ve kterém každý z herců touží po jiné roli.

Termíny představení: 9. 5. (předpremiéra), 10. 5. (premiéra), 12., 13., 17., 18., 21. a 22. května, 6. a 7. června 2019.
Vstupenky a informace na www.divadlobolkapolivky.cz.

Pro čtenáře NEW expressu máme po dvou vstupenkách na představení 17. a 18. května.

SOUTĚZ O VSTUPENKY – SOUTĚŽ UKONČENA

Pokud chcete vyhrát dvě vstupenky na představení KLÍŠTĚ v Divadle Bolka Polívky, pošlete odpověď na soutěžní otázku na e-mail soutez@newexpress.cz do 30. dubna 2019. Do předmětu e-mailu napište BOLEK 17 – pokud máte zájem o vstupenky na 17. 5. 2019, anebo BOLEK 18 – pokud chcete vstupenky na 18. 5. 2019.

Výherce bude redakce NEW expressu kontaktovat na e-mail, ze kterého přijde soutěžní odpověď.

Soutěžní otázka:
V jakém prostředí se odehrává děj hry KLÍŠTĚ?

Účastí v soutěži soutěžící souhlasí s tím, aby redakce NEW expressu bezpečně uložila zadanou e-mailovou adresu po dobu trvání soutěže a použila ji pro zaslání oznámení soutěžícímu v případě výhry v soutěži. Po ukončení soutěže redakce NEW expressu e-mailové adresy soutěžících neshromažďuje, neukládá ani neumožňuje přístup k těmto kontaktům třetím osobám a subjektům.