Alternativní životní styl

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE Uzavřeni v bublině nezájmu a smutku 6. část

Skupinu esencí, na kterou se dnes podíváme, charakterizuje malý zájem ovlastní okolí. Člověk se může uvěznit ve své vlastní bublině, ze které není schopen vyváznout akterou přiživuje mnoha – ivelmi odlišnými – způsoby.

Svůj svět mají lidé typu Clematis (bílá lesní réva). Jsou často duchem nepřítomní. Potkají nás a v jejich očích vidíme, že mají problém nás vnímat a zařadit si nás. Jsou to snílci, přebývající ve své fantazii. Reálný život je pro ně náročný a vysává z nich energii, snad i proto mají často studené nohy a ruce. Ani jejich paměť a soustředění nejsou nejlepší.

Další esencí této řady je Chestnut Bud (poupě jírovce). Esence pro ty, kteří se nedokážou poučit z chyb, životem se protloukají metodou „pokus a omyl“. Na druhé lidi mohou působit nepozorně, netrpělivě, ale i naivně až bezstarostně. Tato esence náleží dětem, které vykazují blokády v učení a chápou pomalu. Na tělesné úrovni esence odpovídá lidem, kteří mají opakovaně fyzický problém, ať už úrazy, migrény či záchvaty.

Malý zájem o okolí a život projevují také ti, kdož uvízli v minulosti a vzpomínkách. Pro ty je určena esence Honeysuckle (zimolez kozí list). Tito lidé nečekají nic od budoucnosti, teskní po minulém a nežijí současností. Moc dobrá esence pro starší osamělé lidi, jimž odešel někdo blízký.

Problémem dnešní společnosti jsou i stavy smutku bez příčiny, deprese. Jak často se dnes uchylujeme k antidepresivům! Smutek na nás padne jak černý mrak a my nevidíme světlo. Pro takové stavy je určena esence Mustard (hořčice polní). Zkuste ji, než sáhnete po lécích a nebude cesty zpět.

Duševní i tělesné vyčerpání řeší esence Olive. Pro ty, co se cítí na konci svých sil, nemají už do ničeho chuť a nic je nebaví. Mají pocit, že už nic nezvládnou. Chybí jim energie.

Pokud ale člověk přechází do stavu totální pasivity a rezignace, kdy se ze života vytratila veškerá radost a motivace, pak zřejmě dosáhl stavu Wild Rose (planá růže). Apaticky přijímá svůj stav jako neměnný. Vnitřně vyhořelý a sklíčený. Tato esence sedí na ženy, žijící dlouhá léta v nešťastném manželství.

Poslední esencí, o níž si povíme, bude White Chest­nut (bílý kaštan). Přichází v úvahu, když se stáváme obětí své vlastní hlavy. Myšlenky se točí dokola a my je nedokážeme zastavit. Vedeme vnitřní rozhovory, co jsme udělat měli a neměli, co jsme udělali špatně a mohli udělat jinak. To se pak opravdu špatně usíná. A hodně špatně soustředí na úkoly přes den. Zkuste Bachovy esence. Jsou tady pro vás.

Pavla Kukalová
www.bachovy-esence.com
www.bachovy-esence-pro-zvirata.cz